بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

شنبه، ۴ فروردین، ۱۳۹۷ | Saturday, 24 March , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

ترکیه و ایران بر روی نقشه راه جدید انرژی کار می کنند

کد خبر: 10700 Print This Post
۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۰ | ۰۸:۰۹
ترکیه و ایران بر روی نقشه راه جدید انرژی کار می کنند

بنانیوز- وزیران نیروی ایران و ترکیه تاکید کردند که دو کشور درصدد ترسیم نقشه راه جدید در زمینه انرژی هستند.www.BanaNews.ir

به گزارش خبرگزاری آناتولی، “تانر ییلدز” پس از دیدار با “مجید نامجو” وزیر نیروی ایران در آنکارا در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت: نقشه راه جدید به ایجاد سرمایه گذاری ها به نفع دو کشور کمک خواهد کرد.

ییلدز گفت که دو کشور توافق کردند تا کمیته های فنی را ایجاد کنند که این کمیته ها راه را برای سرمایه گذاری های بخش خصوصی به ویژه در زمینه انرژی تجدید پذیر هموارتر و گسترده تر نماید.

وی گفت: ترکیه می داند که ایران، عراق، آذربایجان، روسیه و ترکمنستان فراهم کنندگان مهم انرژی هستند و به این دلیل است که به عقیده ما این کشورها می توانند نیازهای ما به انرژی را تامین کنند.

در این کنفرانس مطبوعاتی نامجو نیز به نوبه خود “نقشه راه جدید را نشانه ای از همکاری در زمینه انرژی بین دو کشور توصیف کرد” و گفت: این نقشه راه ظرفیت تبادل انرژی بین دو کشور را دو برابر خواهد کرد.

مقام ایرانی همچنین از برنامه دو کشور برای ساخت نیروگاهای جدید برای تولید برق از باد و گرما خبر داد.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها