ساخت و ساز‌ها در کشور باید توسط افراد متخصص انجام پذیرد

ساخت و ساز‌ها در کشور باید توسط افراد متخصص انجام پذیرد

ساخت و ساز‌ها در کشور باید توسط افراد متخصص انجام پذیرد


دکتر توکلی معاونت امور هماهنگی عمرانی استانداری مازندران در مراسم آغاز کنفرانس ملی نگهداشت ساختمان با رویکرد سیستمی ضمن ابراز خوشنودی از حضور در جمع مهندسین عضو سازمان مازندران از عوامل برگزاری این کنفرانس تقدیر و تشکر نمود.
وی ضمن ابلاغ پیام استاندار مازندران بابت تشکر از عوامل برگزاری این کنفرانس ابراز امیدواری کرد حضور اساتید دانشگاهی در این کنفرانس و نگاه سیستمی به نگاهداشت ساختمان موجب افزایش طول عمر ساختمان‌ها در این استان گردد.
وی با اشاره به همکاری استانداری مازندران با سازمان نظام مهندسی ساختمان استان مازندران در موضوع اطفاء حریق از نگرانی مهندسین و بهره برداران در اجرای ساختمان‌ها بخصوص در نوار ساحلی گفت و افزود: برای تبادل نظرات میان مهندسین این کنفرانس‌ها بسیار راهگشاست.
معاون استاندار مازندران تهیه شناسنامه فنی ساختمان را بسیار مهم دانست و گفت: متاسفانه ساختمان تبدیل به کالای سرمایه‌ای شده و دردسر‌های زیادی برای مهندسین در حوزه نظارت و اجرا بوجود آورده است.
وی از گردش ۲۰ میلیارد دلاری در صنعت ساختمان خبر داد و گفت متاسفانه عمر ساختمان‌ها در کشور بسیار کوتاه بوده و مدیریت سیستمی نگهداشت باید بتواند عمر مفید ساختمان‌ها را افزایش دهد تا از هدر رفت سرمایه جلوگیری کنیم.
دکتر توکلی در پایان اظهار امیدواری کرد واژه ساختمان کلنگی از کشور حذف گردد و با تغییر فرایند فعلی ساخت و ساز به سمت ساخت و ساز حرفه‌ای پیش برویم تا جاییکه افراد غیر متخصص در حوزه اجرای ساختمان وارد نشوند.

لینک اصل خبر در سایت سازمان نظام مهندسی ساختمان استان مازندران

  منبع خبر

  سازمان نظام مهندسی ساختمان استان مازندران

  سازمان نظام مهندسی ساختمان استان مازندران

  سازمان نظام مهندسی ساختمان استان مازندران یک انجمن در شهر ساری می باشد

   نظرات