تلاش برای گسترش نقش آفرینی مهندسین شهرساز

تلاش برای گسترش نقش آفرینی مهندسین شهرساز

دکتر محمود میثاقی عضو هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان مازندران در همایش روز جهانی شهرسازی که در بابل برگزار شد، شهر را بزرگترین و پیچیده‌ترین خلقت بشر دانست و گفت: شهرسازان برنامه ریزی و طراحی ساخت شهر‌ها و مناطق را انجام می‌دهند و لذا برنامه ریزان فضای شهری و منطقه‌ای هستند که با توجه به ابعاد مختلف و متعدد محیطی، اجتماعی، اقتصادی و تجلیات کالبدی آن‌ها، وظایف سنگینی بر عهده دارند.
وی هدف شهرسازی را حفظ منفعت عمومی دانست و گفت: فلسفه روز برنامه ریزی شهری، روز گفت و گوی همگانی بوده و باید در این روز با تعامل در مورد شهر و شهرسازی گفتگو کنیم.
دکتر میثاقی با اشاره به مصوبات هیئت مدیره دوره نهم در ارتباط با استفاده از خدمات مصوب و قانونی مهندسین شهرساز، از مهندس دیوسالار مدیر کل راه و شهرسازی استان که در جلسه حضور داشتند خواستار پیگیری و صدور دستورات لازم برای موضوعات راکد مانده و مصوب سازمان نظام مهندسی کشور و استان‌ها و کمیته‌های چهارنفره در این راستا شد.
دکتر توکلی معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری مازندران نیز ضمن تبریک روز جهانی شهرسازی، بهم پیوستگی جغرافیایی شهری در مازندران را حائز اهمیت دانست و گفت: منافع ملی در برنامه ریزی ساخت شهر‌ها و ساخت و ساز‌ها باید بر منافع شخصی رجحان داشته باشد.
وی افزود: اتفاقاتی که این روز‌ها در سیما و منظر شهری در حال رخ دادن است، موجب رنجش همه شهرسازان شده، ولی باید تلاش کنیم شهرسازان در مقابل بی برنامگی‌ها ایستادگی کنند.
مهندس دیو سالار مدیرکل راه و شهرسازی استان هم در این همایش ضمن گرامیداشت این روز با اشاره به درخواست‌های متعدد افزایش تراکم در کمیسیون‌های ماده ۵، از راه اندازی سامانه‌ای هوشمند در این راستا خبر داد و گفت: در تلاش هستیم مصوبات کمیسیون ماده ۵ بصورت شفاف در معرض دید همگان قرار گیرد.

لینک اصل خبر در سایت سازمان نظام مهندسی ساختمان استان مازندران

  منبع خبر

  سازمان نظام مهندسی ساختمان استان مازندران

  سازمان نظام مهندسی ساختمان استان مازندران

  سازمان نظام مهندسی ساختمان استان مازندران یک انجمن در شهر ساری می باشد

   نظرات