تشریح عملکرد 6 ماهه نخست امسال سازمان مدیریت پسماند شهرداری قزوین

تشریح عملکرد 6 ماهه نخست امسال سازمان مدیریت پسماند شهرداری قزوین

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت پسماند شهرداری قزوین امینی گفت: امروزه توجه به مدیریت صحیح پسماند به ‌عنوان یکی از اصول توسعه پایدار در جوامع  شهری، ضرورت یافته است زیرا عواملی نظیر رشد روزافزون جمعیت، توسعه صنایع، تغییر الگوی مصرف، استفاده از مواد تجزیه ناپذیر، در معرض خطر قرار گرفتن سلامتی انسان و تهدید محیط زیست و... لزوم توجه به مدیریت صحیح پسماند را بیش از پیش یادآور می شود .

امینی با تشریح خدمات شبانه روزی این سازمان عنوان کرد: سازمان مدیریت پسماند با حدود هزار نفر پرسنل، ۵ هزار مخزن مکانیزه تعبیه شده در سطح شهر و ۴٠ دستگاه خودرو به صورت شبانه روزی درحال خدمات رسانی به شهروندان است.

.

وی با اشاره به جمع آوری میانگین روزانه 250 تن پسماند از سطح شهر افزود  درشش ماهه ابتدایی سال جاری بیش از  45هزار تن پسماند شهری توسط عوامل اجرایی ایستگاه های شش گانه پذیرش،حمل و دفع شده است.

امینی با عنوان این موضوع که در  شش ماهه نخست حدود یک میلیارد و 500 میلیون متر مربع از خیابان ها ،معابر سطح شهر قزوین و نواحی منفصل شهری به صورت پیوسته توسط پاکبان های زحمت کش این سازمان رفت و روب و تنظیف شده است،افزود: این سازمان  با کمک  پرسنل زحمت کش خود و بهره گیری از ماشین آلات پیشرفته و ابزارهای گوناگون هر روز صبح ، شهر را پاکیزه به شهروندان تحویل می دهد.

وی با بیان اینکه با توجه به گرم شدن هوا در فصول بهار و تابستان مخازن زباله سطح شهر می تواند یکی از منابع انتشار بوی نامطبوع باشد افزود در همین راستا عوامل اجرایی  این سازمان به منظور جلوگیری از انتشار بوی نامطبوع و شیوع بیماری  شستشوی مداوم و مستمر مخازن زباله را در دستور کار خود قرار داده اند و طی شش ماهه اول سال جاری بیش از 80هزار مخزن زباله سطح شهر به ضورت مکانیزه و توسط مواد مخصوص شستشو و گندزدایی شد.

انتهای پیام/

لینک اصل خبر در سایت شهرداری قزوین

  منبع خبر

  شهرداری قزوین

  شهرداری قزوین

  شهرداری قزوین یک شهرداری در شهر قزوین می باشد

   نظرات