بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

دوشنبه، ۷ اسفند، ۱۳۹۶ | Monday, 26 February , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

نگران تامین نیازهای معیشتی کارگران هستیم

کد خبر: 8963 Print This Post
۲۴ فروردین ۱۳۹۰ | ۰۷:۵۹
نگران تامین نیازهای معیشتی کارگران هستیم

www.bananews.irرئیس فراکسیون کارگری با انتقاد از نادیده گرفته شدن نظرات این فراکسیون در تعیین حداقل دستمزد کارگران در سال جاری، گفت: پیشنهاد فراکسیون کارگری تعیین حداقل دستمزد ۴۶۵هزار تومانی برای کارگران بود که با تصویب ۳۳۵ هزار تومان به‌عنوان حداقل دستمزد در سال ۹۰ نه تنها نظرات فراکسیون نادیده گرفته شد، بلکه موجب بروز نگرانی جدی در زمینه تامین نیازهای معیشتی کارگران نیز شد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) به نقل از خانه ملت علیرضا محجوب از نادیده گرفته شدن نظرات فراکسیون کارگری در تعیین حداقل دستمزد کارگران برای سال‌جاری انتقاد کرد و گفت: شکاف بین سطح رفاه کارگران و حد استاندارد رفاه در کشور روزبروز در حال عمیق‌تر شدن است و نادیده گرفتن نظرات فراکسیون کارگری که صدای این قشر از مردم جامعه هستند، به این موضوع دامن می‌زند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مهمترین نگرانی این فراکسیون در سال ۹۰ به مشکلات معیشتی کارگران مربوط است، افزود: پیشنهاد فراکسیون کارگری تعیین ۴۶۵ هزار تومان دستمزد به‌عنوان حداقل دستمزد کارگران در سال‌جاری بود که نهاد تصمیم‌گیر در این زمینه با نادیده گرفتن نظر کارشناسی فراکسیون، مبلغ ۳۳۵ هزار تومان را بعنوان حداقل دستمزد اعلام کرد.

وی همچنین افزود: فراکسیون کارگری ۹ کمیته تخصصی را برای بررسی مشکلات کارگران تشکیل داده است که این کمیته‌ها با همکاری کارشناسان این حوزه در حال گردآوری اطلاعات و آمارهای مربوط به کارگران هستند.

رئیس فراکسیون کارگری با بیان این که کمیته‌های ۹گانه این فراکسیون اطلاعات اولیه مسائل مربوط به حوزه‌های کارگری را به این فراکسیون ارائه کرده‌اند، افزود: فراکسیون با آغاز نشست‌های تخصصی خود در آینده نزدیک، نتایج نهایی فعالیت این کمیته‌ها را به صورت طرح و اصلاحیه به صحن علنی مجلس ارائه می‌کند.

فراکسیون کارگری مجلس شورای اسلامی که با عضویت ۴۳ نفر از نمایندگان دوره هشتم مجلس تشکیل شده است، با تشکیل جلسات منظم و همچنین برگزاری مجلس کارگری، مسائل مربوط به کارگران و مشکلات معیشتی آنان را پیگیری می‌کند. هیئت رئیسه این فراکسیون نادر قاضی‌پور، موسی‌الرضا ثروتی، محسن نریمان و عزت‌الله یوسفیان ملا هستند و ریاست آن را نیز علیرضا محجوب بر عهده دارد.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها