بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

دوشنبه، ۴ تیر، ۱۳۹۷ | Monday, 25 June , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

سلامتی کارگر و کارمند نمی‌شناسد

کد خبر: 589 Print This Post
۱۶ آذر ۱۳۸۹ | ۰۷:۴۵
سلامتی کارگر و کارمند نمی‌شناسد

www.bananews.irدر شرایط اضطراری آلودگی هوا که سلامت همه شهروندان تهدید می‌شود نباید میان کارگر با کارمند تفاوتی قائل شد/ بهره‌مندی از سلامتی یکی از حقوق اساسی همه شهروندان است که طبق قانون دولت وظیفه تامین آن را بر عهده دارد.

یک فعال کارگری می‌گوید: در شرایط اضطراری آلودگی هوا که دولت شهروندان را از حضور در امکان عمومی منع می‌کند نمی‌توان میان کارگران با کارکنان دولت تفاوت قائل شد.

به گزارش بنا نیوز به نقل از ایلنا ،ابراهیم فتحیان گفت: در روزهای اخیر به دلیل افزایش بیش از اندازه آلودگی هوا کارکنان دولت در تهران و اصفهان با مصوبه دولت از حضور در محل کار منع شدند اما این موضوع شامل حال کارگران نشد.

وی با بیان اینکه کارگر و کارمند هر ۲ به‌عنوان شهروند از حقوق اساس برابر برخوردار هستند؛ گفت: در بحث هایی چون سلامتی انسان‌ها نمی‌توان هم زمان به صرف نوع استخدام گروهی را از رفتن به کارگاه منع کرد و در عوض گروه دیگری را دعوت به کار کرد.

عضو ارشد خانه کارگر اصفهان یادآورشد: در شرایط اضطراری آلودگی هوا که سلامت همه شهروندان تهدید می‌شود؛ نباید میان کارگر با کارمند تفاوتی قائل شد.

به گفته فتحیان در این شرایط دولت باید درراستای منافع عمومی حکم به تعطیلی همه ادارات و کارگاه‌های دولتی و غیر دولتی بدهد.

وی در پاسخ به اینکه تعطیلی بخش خصوصی زیان مالی را برای کارفرمایان این بخش به دنبال دارد؛ گفت: دولت در شرایط اضطراری باید بتواند منابع همگان را تامین کند.

فتحیان گفت: بهره‌مندی از سلامتی یکی از حقوق اساسی همه شهروندان است که طبق قانون دولت وظیفه تامین آن را بر عهده دارد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها