بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

چهارشنبه، ۳۰ خرداد، ۱۳۹۷ | Wednesday, 20 June , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

کارگران نباید در هوای آلوده کار کنند

کد خبر: 515 Print This Post
۱۵ آذر ۱۳۸۹ | ۰۸:۵۳
کارگران نباید در هوای آلوده کار کنند

در شرایط اضطراری آلودگی هوا، وقوع سیل و زلزله مصوبات دولت محدود به بخش دولتی و غیردولتی نمی‌شود/ در آلودگی اخیر هوای تهران کارگرانی شغل آنها مانند کارمندان دولت بود باید تعطیل می‌شدند.

معاون دبیرکل خانه کارگر خواستار اجرای مصوبات دولت مربوطه به آلودگی هوا در کارگاههای مشمول قانون کار شد.

به گزارش بنا نیوز به نقل از خبرگزاری ایلنا، حسن صادقی گفت: در شرایط اضطراری و بحرانی چون آلودگی هوا، وقوع سیل و زلزله مصوبات دولت محدود به بخش دولتی و غیردولتی نمی‌شود.

وی گفت: چون در این شرایط موضوع سرنوشت حقوق اساسی انسانها در میان است باید این موصبات را در کل جامعه اجرا کرد.

وی با یادآوری شرایط اضطراری آلودگی هوا که در هفته گذشته به تعطیلی چند روزه دستگاه‌های دولتی منجر شد، گفت: حداقل کارگرانی که مانند کارکنان دولت در محیط‌ها و کارگاههای عادی و به دور از هرگونه عامل سخت و زیان آور فعالیت می‌کردند باید مانند کارکنان تعطیل می‌شدند.

وی درخصوص اشتغال کارگرانی که در محیط‌های سخت و زیان‌آور مشغول به کار هستند، گفت: شاید بتوان با این استدلال که جون در کارهای سخت و زیان‌آور به کارگر مزایای اضافی تعقل می‌گیرد فعالیت این کارگاها را در شرایط اضطراری آلودگی هوا توجیه کرد اما در مورد کارگرانی که در محیط هایی کار عاری از هرگونه آلودی و عوامل سخت و زیان‌آور کارمی‌کند نمی‌توان چنین استدلالی کرد.

صادقی با یادآوری اینکه طبق قانون اساسی دولت وظیفه تامین حقوق اساسی انسان ما را بر عهده دارد؛ گفت: موضوع آلودگی هوا که با سلامتی انسان‌ها در ارتباط است نیز یکی از حقوق اساسی شهروندان است و از اینرو تبعیت از مصوبات دولت در این خصوص به کل جامعه مربوط می‌شود.

وی یادآور شد: کارگران تهرانی در هفته گذشته در شرایطی در هوای آلوده پایتخت مشغول به کار شدند که مطابق قانون کار، کار کارگر در محیط‌های آلوده و سخت و زیان‌آور با محدودیت‌ها و ممنوعیت‌هایی مواجه است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها