بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

دوشنبه، ۴ تیر، ۱۳۹۷ | Monday, 25 June , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

ساختمان اسکان کارگران فصلی در جنوب تهران احداث می‌شود

کد خبر: 4660 Print This Post
۱۶ بهمن ۱۳۸۹ | ۰۹:۲۱
ساختمان اسکان کارگران فصلی در جنوب تهران احداث می‌شود

شهردار منطقه ۲۰ تهران از احداث ساختمان اسکان کارگران فصلی برای ساماندهی این کارگران خبر داد.www.BanaNews.ir

مجتبی عبداللهی بیان داشت: منطقه ۲۰ یکی از مناطق جنوبی و حاشیه‌نشین است که حضور کارگران فصلی در سطح منطقه بسیار چشمگیر است و با توجه به عدم مکان مناسب برای استقرار آنها، کارگران در میادین و معابر کلیدی منطقه پراکنده هستند که این موضوع مشکلات بسیاری را به منطقه تحمیل کرده است به همین منظور برای کاهش مشکلات و ناهنجاری‌های اجتماعی ناشی از حضور کارگران، نخستین ساختمان اسکان کارگری در منطقه جانمایی و احداث شده است.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) به نقل از فارس، شهردار منطقه ۲۰ تهران گفت: ساختمان اسکان کارگران فصلی ۲۰۰ متر‌مربع زیر‌بنا دارد و با توجه به طراحی بخش‌های مختلف، این فضا ظرفیت پذیرش و اسکان ۱۰۰ کارگر را دارد.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: احداث این مکان فضای مناسبی برای تجمیع و ساماندهی کارگران فصلی محسوب می‌شود که با حضور کارشناسان مربوطه در مرکز نظارت کاملی بر روی سلامت و مهارت کارگران داریم و با شناسایی و ثبت اطلاعات آنها به نوعی شناسنامه مهارت و معرفینامه برای آنها صادر می‌شود که این امر بسیاری از مشکلات امنیتی و انضباطی ناشی از فعالیت کارگران را کاهش و کنترل می‌کند.

عبداللهی افزود: به منظور افزایش کیفیت و کمیت کار کارگران قصد داریم با همکاری اداره کار و امور اجتماعی، کلاس‌های آموزشی را برای آنها برگزار کنیم تا سبب ارتقای مهارت کاری آنها شود و علاوه بر آن در این مرکز رسته کاری، نوع مهارت و اطلاعات شخصی کارگران به ثبت می‌رسد تا در صورت مراجعه افراد برای جذب کارگر بدون حضور مستقیم کارگر و با توجه به مهارت و رسته کاری او کارگر مورد نظر انتخاب و به کارفرما معرفی شود. این امر نه تنها امنیت اجتماعی کار را تامین می‌کند بلکه از مشکلات حاشیه‌ای مانند ناکار‌آمدی کارگر و ناشناخته بودن وی نیز جلوگیری می‌کند.

شهردار منطقه ۲۰ تهران در پایان تصریح کرد: احداث ساختمان اسکان کارگران فصلی در کنار تجمع آنها در یک مکان متمرکز و کاهش مشکلات آنها و شهروندان، منظر عمومی شهر نیز آراسته می‌شود و ناهنجاری‌های ناشی از حضور کارگران در معابر و میادین را برطرف می‌کند.

این مرکز در خیابان میثم جنب میدان معلم احداث شده است و اکنون در مرحله تجهیز قرار دارد و به‌زودی به بهره‌برداری می‌رسد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها