بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

سه شنبه، ۲۹ اسفند، ۱۳۹۶ | Tuesday, 20 March , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

بیمه شدن ۸۰۰ هزار نفر از کارگران ساختمانی

کد خبر: 44015 Print This Post
۰۴ خرداد ۱۳۹۲ | ۰۶:۱۹
بیمه شدن ۸۰۰ هزار نفر از کارگران ساختمانی

http://www.bananews.ir/دبیر کانون انجمن‎های صنفی کارگران ساختمانی کشور از بیمه شدن ۸۰۰ هزار نفر از کارگران خبر داد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) یارمحمدی در گفت‎وگو با ایسنا گفت: سال ۸۶ طبق مصوبه مجلس و با اصلاحیه وارد شده بر آن بابت بند مالی، قرار شد ظرف چهار سال ۸۰۰ هزار نفر از کارگران ساختمانی بیمه شوند.

وی افزود: دامه داد: امسال که چهارمین سال اجرای این قانون است باید ۲۰۰ هزار نفر بیمه شوند که دستورات لازم برای ۱۰۰ هزار نفر به ادارات ذیربط ابلاغ شده است.

یارمحمدی گفت: بابت این ابلاغیه‎ها ادارات کل سازمان تأمین اجتماعی موظفند قبل از توزیع سهمیه بین شعب خود در استان به منظور شناسایی دقیق کارگران ساختمانی و تعامل میان شعب و انجمن‎های صنفی کارگران ساختمانی استان اقدامات لازم را انجام دهند.

به گفته دبیر کانون انجمن‎های صنفی کارگران ساختمانی کشور این هماهنگی‎ها به شکل استعلام کارت فنی و حرفه‎ای از سازمان فنی و حرفه‎ای توسط تأمین اجتماعی و سازماندهی انجمن‎هاست که به دلیل زیادی این کارت‎ها نسبت به افراد موظفی برای بیمه شدن، باید توافقی صورت گیرد تا با ارجاع آنها مشکل ایجاد نشود.

وی اظهارکرد: از جمله این تعامل‎ها این است که باید بر حسب تاریخ صدور و بازرسی برای احراز اشتغال آنها انجام شود که می‎تواند توسط انجمن یا تأمین اجتماعی یا هر دو باشد که البته انجمن باید نقش کلیدی داشته باشد.

یارمحمدی با اشاره به اینکه در استان لرستان سه انجمن در شهرستان‎های بروجرد، خرم‎آباد و کوهدشت وجود دارد، گفت: در خرم‎آباد و کوهدشت همکاری‎های خوبی صورت می‎گیرد اما در بروجرد شعبه مربوطه همکاری نمی‎کند و این امر باعث ایجاد تنش بین کارگران و شعبه شده و به اعتبار سازمان تامین اجتماعی لطمه وارد می‎کند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها