بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

یکشنبه، ۶ اسفند، ۱۳۹۶ | Sunday, 25 February , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

شکایت کارگران به دیوان عدالت در اعتراض به دستمزد ۹۲

کد خبر: 42665 Print This Post
۲۱ فروردین ۱۳۹۲ | ۰۶:۳۹
شکایت کارگران به دیوان عدالت در اعتراض به دستمزد ۹۲

http://www.bananews.ir/کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار استان تهران در اعتراض به نحوه تعیین دستمزد سال ۹۲ کارگران به دیوان عدالت اداری شکایت کرده است.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) حسین حبیبی – عضو هیات مدیره کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار استان تهران – در گفت‌وگو با ایسنا ضمن تایید این خبر اظهار کرد: اعضای کانون طی جلسه‌ای که در تاریخ ۱۸ فروردین و بعد از تعطیلات عید تشکیل دادند به این نتیجه رسیدند که خواسته‌ها و مطالبات جامعه کارگری در خصوص حداقل دستمزد کارگران در سال ۹۲ در شورای عالی کار تامین نشده و افزایش ۲۵ درصدی دستمزد شایسته جامعه کارگری نیست.

وی ادامه داد: بر این اساس به این اجماع رسیدیم که با توجه به اینکه ماده ۴۱ قانون کار به عنوان شاخص اصلی، مبنای تعیین دستمزد کارگران در آخرین جلسه شورای عالی کار قرار نگرفته است اعتراض خود را به مراجع قضایی اعلام و از طریق قانونی این مطالبه مهم جامعه کارگری را دنبال کنیم.

 

حبیبی افزود: در حال حاضر شکواییه تنظیم و لایحه نوشته شده و آماده ارسال به دیوان عدالت است و در صورت اقدام تشکلهای کارگری استانی و کشوری از آن حمایت می‌کنیم.

عضو ستاد دستمزد در عین حال با تاکید بر اینکه ارسال دادخواست به منزله نادیده گرفتن زحمات نمایندگان کارگری در شورای عالی کار نیست، ادامه داد: نمایندگان کارگری نهایت تلاش خود را در آن جلسه به کار گرفتند و هیچ گله‌ای از عملکرد آنها نداریم اما بر خود واجب می دانیم که در راستای دفاع از حقوق جامعه شریف کارگری به مراجع قانونی متوسل شویم.

به گفته وی برخی تشکلهای کارگری در استانها در اعتراض به نحوه تعیین دستمزد کارگران شکایاتی ارسال کرده‌اند و این حق برای شوراها و تشکلهای کارگری در سطح کشور محفوظ است که اگر خللی در نحوه تعیین دستمزد کارگران دیده اند آن را از طریق محاکم قضایی دنبال کنند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها