بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

سه شنبه، ۲۹ خرداد، ۱۳۹۷ | Tuesday, 19 June , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

سقوط از بلندی بیشترین دلیل مرگ ناشی از حوادث کار

کد خبر: 4266 Print This Post
۱۰ بهمن ۱۳۸۹ | ۰۸:۰۹
سقوط از بلندی بیشترین دلیل مرگ ناشی از حوادث کار

www.BanaNews.irمعاون پزشکی و آزمایشگاهی سازمان پزشکی قانونی کشور گفت: سقوط از بلندی ۳/۳۶ درصد از آمار حوادث ناشی از کار را در سال گذشته شامل می شود که این عامل بیش از سایر موارد موجب مرگ افراد در حین کار شده است.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان پزشکی قانونی کشور ‘عبدالرزاق برزگر’ افزود:در سال گذشته یک هزار و ۲۲۴ نفر بر اثر حوادث ناشی از کار جان خود را از دست دادند که از این تعداد ۴۴۴ نفر بر اثر سقوط از بلندی، ۳۳۲ نفر (۱/۲۷ درصد) بخاطر برخورد جسم سخت و ۱۴۳ نفر(۷/۱۱درصد) بدلیل برق‌ گرفتگی فوت کردند.

وی ادامه داد:از کل فوت شدگان ناشی از حوادث کار در سال گذشته، ۶/۴ درصد بر اثر سوختگی و ۳/۲۰ درصد نیز به دلیل سایر علل جان خود را از دست داده اند.

بزرگر به سیر صعودی مرگ و میر حوادث ناشی از کار در سال های ۱۳۸۱ تا ۱۳۸۷ اشاره کرد و گفت :مرگ ناشی از حوادث کار در سال ۸۷ در مقایسه با سال قبل از آن ۴/۶۴ درصد افزایش یافته است.

معاون پزشکی و آزمایشگاهی سازمان پزشکی قانونی کشور با بیان این که مرگ و میر حوادث ناشی از کار در سال ۸۸ نسبت به سال قبل از آن ۴/۷ درصد کاهش یافت، افزود: این میزان از هزار و ۴۸۱ نفر در سال ۸۷ به هزار و ۲۲۴ نفر در سال ۸۸ رسیده است.

برزگر با اشاره به این که در۹ ماهه ابتدای امسال ۹۹۳ نفر بر اثر حوادث ناشی از کار جان خود را از دست دادند،گفت : در مدت مشابه سال گذشته ۹۵۱ نفر در این حوادث فوت کردند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها