بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

پنج شنبه، ۲ فروردین، ۱۳۹۷ | Thursday, 22 March , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

برای بیمه کارگران افغانی مساعدت کنید

کد خبر: 1889 Print This Post
۰۶ دی ۱۳۸۹ | ۱۲:۵۷
برای بیمه کارگران افغانی مساعدت کنید

وزیر مهاجرت و اتباع خارجی افغانستان عصر روز گذشته با وزیر کار و امور اجتماعی دیدار کرد.www.BanaNews.ir

به گزارش بنانیوز به نقل از ایلنا در این دیدار عبدالرضا شیخ الاسلامی وزیر کار و امور اجتماعی با ابراز خرسندی از این ملاقات ، اقدامات جمهوری اسلامی ایران را در حمایت از اتباع افغان مقیم ایران تشریح کرد.

وزیر کار و امور اجتماعی بهبود وضعیت نیروی کار افغان مقیم ایران را مستلزم هماهنگی بیشتر دولت افغانستان و نظام مند کردن خروج اتباع این کشور دانست و افزود: در این راستا ضروری است دولت افغانستان کنترل مرزها را به منظور جلوگیری از ورود غیر قانونی اتباع خود به جمهوری اسلامی ایران را تشدید نموده و با صدور گذرنامه برای کلیه مهاجران ، این روند را نظام مند کند.

وی آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای ارائه کمک های مشاوره ای و فنی به افغانستان در این حوزه ها اعلام کرد.

دکتر شیخ الاسلامی با اشاره به محدودیت های قانونی در مورد اشتغال اتباع خارجی ، گفت :جمهوری اسلامی ایران همواره در طول ۳۰ سال اخیر فراتر از ظرفیت‌های موجود سعی کرده است شرایط اتباع افغان را بهبود ببخشید.

وی از تدوین طرحی برای یکپارچه سازی و کنترل ورود اتباع افغانی به کشور و صدور ویزای کار متناسب با نیازهای موجود بازار کار ایران خبر داد و افزود: در این زمینه اقدامات خوبی صورت گرفته که امیدواریم در اجرای آن دولت افغانستان با ایران همکاری بیشتر کند.

در این ملاقات جواهر انوار وزیر مهاجرت و اتباع خارجی افغانستان با تقدیر از اقدامات انجام شده خوا ستار مساعدت بیشتر در زمینه حل اختلافات کارگری و برخورداری نیروی کار افغان از بیمه حوادث شد.

وی بر لزوم همکاری دولت متبوعش در حل مشکلات مهاجران افغان تاکید کرد . و خواستار ادامه این مذاکره شد.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها