بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

پنج شنبه، ۳۱ خرداد، ۱۳۹۷ | Thursday, 21 June , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

اجرایی نشدن قانون بیمه کارگران ساختمانی مایه تاسف است

کد خبر: 1886 Print This Post
۰۶ دی ۱۳۸۹ | ۱۲:۴۸
اجرایی نشدن قانون بیمه کارگران ساختمانی مایه تاسف است

www.BanaNews.irهم اکنون بخش اعظم کارگران ساختمانی در استان آذربایجان شرقی به صورت فصلی و بدون قرارداد و تحت پوشش قرار گرفتن بیمه تامین اجتماعی مشغول به کار هستند که اجرای قانون بیمه کارگران ساختمانی می توانست بخشی از نیازهای آنان را در زمینه تامین معیشت اقتصادی یاری نماید.

به گزارش بنانیوز به نقل از ایلنا، صادق زاده وقفه اجرای این قانون را غیرقابل خواند و گفت: پس از سالها انتظار قانون بیمه اجباری کارگران ساختمانی به تصویب رسیده است که پس از طی یک پروسه زمانی طولانی در نهایت ابتدای سالجاری آیین نامه اجرایی این قانون ابلاغ شد.

مشاور شورای اسلامی کار استان آذربایجان شرقی با بیان اینکه متاسفانه به دلیل برخی اشکال تراشی ها نسبت به آیین نامه اجرایی ابلاغی از اجرای این قانون خودداری شده است، اظهار داشت: به اعتقاد کارشناسان باید زمینه اجرای این قانون فراهم و درکنار آن دولت موانع و ایرادات آیین نامه ابلاغی را رفع کند.

صادق زاده افزود: با این بی توجهی کارگران ساختمانی از حق قانونی که برای آنان فراهم شده محروم می شوند و باید کسانی که در این زمینه مسئولند خود را موظف به رفع ایرادات اجرای آیین نامه ابلاغی دانسته و با رفع آن بخش عظیمی از کارگران ساختمانی را از مزایای این قانون بهره مند سازند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها