بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

جمعه، ۱ تیر، ۱۳۹۷ | Friday, 22 June , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

بیشتر شاغلان بخش مسکن ایرانی نیستند

کد خبر: 1719 Print This Post
۰۴ دی ۱۳۸۹ | ۱۰:۳۷
بیشتر شاغلان بخش مسکن ایرانی نیستند

www.BanaNews.irدر حالی قانون بیمه کارگران ساختمانی در دست اجرا است که هم اکنون بیشتر نیروی فعال در بخش مسکن را اتباع بیگانه تشکیل می‌دهد و کارگران ایرانی حضور کمرنگی در این حوزه دارند.

آیت اله اسدی، عضو هیات مدیره کانون شوراهای اسلامی کار استان قزوین اظهار کرد: در حالی در سال جاری از سوی رئیس جمهور قانون بیمه کارگران ساختمانی برای اجرا ابلاغ شده است در این بخش حضور نیروی کار ساختمانی ایرانی بسیار کمرنگ است.

به گزارش بنانیوز به نقل از ایلنا، اسدی با اظهاراینکه هم اکنون کارگران ساختمانی کشور حدود ۱٫۵ میلیون نفر برآورد می شوند که با خانواده هایشان تا ۶ میلیون نفر نیز می رسند، افزود: طبق برنامه دولت باید ۷ درصد حق بیمه خود را به صورت ماهیانه پرداخت کنند.

وی اضافه کرد: در این رابطه پس از اخذ جواز ساخت باید بین ۱ تا ۴ درصد نیز توسط کارفرما و مابقی هم از سوی دولت تامین و پرداخت شود تا یک فرد شاغل در بخش ساختمان بیمه داشته باشد.

عضو هیات مدیره کانون شوراهای اسلامی کار استان قزوین با اعلام اینکه دولت برای جلوگیری از سوء استفاده احتمالی برخی افراد و همچنین پایمال نشدن حق و حقوق کارگران واقعی ساختمانی، انجام بیمه کارگران این بخش را فقط منوط به ارائه کارت مهارتی فنی و حرفه ای می داند، افزود: از این طریق مشخص می شود فردی که می خواهد از مزایای بیمه کارگران ساختمانی استفاده کند هم تخصص این حوزه را داشته باشد و هم اینکه واقعا در این بخش شاغل باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها