بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

چهارشنبه، ۳۰ خرداد، ۱۳۹۷ | Wednesday, 20 June , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

باید ساختمان‌سازی را به مهندسان واجد صلاحیت سپرد

کد خبر: 86307 Print This Post
۰۵ اسفند ۱۳۹۶ | ۱۶:۰۴
باید ساختمان‌سازی را به مهندسان واجد صلاحیت سپرد

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران با اشاره به این مطلب که باید به نیرو‌ها و منابع انسانی عضو سازمان‌های نظام مهندسی ساختمان توجه بیشتری شود و آن‌ها در امر ساخت و ساز دخیل گردند، گفت: حوادث اخیر تهران همچون وقوع زلزله نشان داد که مردم اعتماد و اطمینان لازم را به ساختمان‌هایی که هم اکنون در آن زندگی می‌کنند، ندارند که باید در این حوزه افراد واجد صلاحیت را دخالت داد و کار ساختمان سازی را به مهندسان واجد صلاحیت سپرد.
به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir حسن قربانخانی رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران امروز پنجم اسفندماه همزمان با روز مهندس در اولین جشنواره نشان تعالی HSE گفت: مهندسی و مهندسان در حال حاضر در رویارویی با پدیده‌های مختلف به خوبی فکر می‌کند، طراحی کرده و سپس به اجرا اقدام می‌کنند که در طی مسیر اجرا با آزمایش میزان ایمنی و امنیت را در ساخت و ساز تخمین می‌زنند.

وی تصریح کرد: ما معتقدیم بسیاری از گره‌ها و مشکلاتی که در حوزه ساخت و ساز وجود دارد با مهندسی و مهندسان گشوده می‌شود.

قربانخانی ادامه داد: در حال حاضر حدود ۵۰۰ هزار نفر عضو سازمان‌های نظام مهندسی ساختمان هستند که از این تعداد ۱۲۰ هزار عضو در استان تهران عضویت دارند که منبع انسانی بسیار قابل توجهی برای رشد مهندسی کشور به شمار می‌روند.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور گفت: از سال ۷۴ تا ۹۰ حدود ۱۱ هزار و ۵۰۰ نفر مهندسان دارای پروانه اشتغال مهندسی در استان تهران اشتغال به کار داشتند که از سال ۹۰ تاکنون این رقم به بیش از ۶۰ هزار نفر رسیده است.

وی بیان کرد: بسیار جای تاسف است که با این میزان از منابع مهندسی هنوز هم در تهران و بیشتر شهر‌های کشور ساختمان‌هایی ساخته می‌شود که بیشتر آن‌ها توسط افراد فاقد صلاحیت صورت می‌گیرد. روز مهندس این پیام را برایمان دارد که باید به نیرو‌ها و منابع انسانی مهندسی توجه بیشتری شود و با دخیل کردن آن‌ها در امر ساخت و ساز مشکلات کنونی را برطرف کنیم.

قربانخانی یادآور شد: حوادث اخیر تهران همچون وقوع زلزله نشان داد که مردم اعتماد و اطمینان لازم را به ساختمان‌هایی که هم اکنون در آن زندگی می‌کنند ندارند که باید در این حوزه افراد واجد صلاحیت را دخالت داد و کار ساختمان سازی را به مهندسان واج صلاحیت سپرد.

وی تصریح کرد: تا زمانی که مهندسان به ساخت و ساز ورود نکنند ساختمان‌ها کیفیت لازم را نخواهند داشت.

رئیس سازمان نظام مهندسی استان تهران با اشاره به این مطلب که مدیریت شهرداری تهران تعامل مناسبی با نظام مهندسی ساختماتن دارد، گفت: تنها راه حلی که مشکلات ساخت و ساز را حل می‌کند ورود مهندسان به امر ساخت و ساز است.

 

پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها