بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

جمعه، ۳۱ فروردین، ۱۳۹۷ | Friday, 20 April , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران:

آمار بالای امضا فروشی مهندسان دروغ است

کد خبر: 85437 Print This Post
۰۷ آبان ۱۳۹۶ | ۲۲:۱۷
آمار بالای امضا فروشی مهندسان دروغ است

رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران گفت: من به شدت آمار بالای امضا فروشی مهندسان را رد می کنم. ما ادعا نمی کنیم در حوزه نظام مهندسی اشکالی وجود ندارد اما درصد مشکلات به حدی نیست که آن را به همه مهندسان عمومیت و تعمیم دهیم. به نظر می رسد برجسته کردن بحث امضا فروشی مهندسان صرفا برای دادن آدرس غلط به مردم است.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)؛ حسن قربانخانی درباره اهداف سازمان نظام مهندسی تصریح: یکی از شعارهای مهم و اولویت دار سازمان نظام مهندسی مشاوره و خدمات به شهروندان در حوزه طراحی، نظارت، ساخت و پس از ساخت توسط  مهندسان نظام مهندسی ساختمان استان تهران است.

قربانخانی تاکید کرد: ساخت ساختمان ایمن و استاندارد و با دوام و تامین آرامش و آسایش مردم، مطالبه آنان از سازمان نظام مهندسی ساختمان و جامعه مهندسان است. هدف بزرگ ما و مهم‌ترین وظیفه سازمان و مهندسان نیز چیزی جز تحقق این مطالبات و حقوق مسلم شهروندان نیست. از این رو تمام تلاش سازمان نظام مهندسی ساختمان تهران رعایت قانون در مسیر ساخت ساختمان های ایمن واستاندارد و با عمر طولانی است.

رییس نظام مهندسی سازمان استان تهران همچنین از تلاش این سازمان تنها در یکی از حوزه های عملکردی خود که منجر به ثبت آمار بیش از ٣٢ هزار بازدید گودبرداری طی مدت ۴ ساله اخیر شده خبر داد و گفت: مهندسان ساختمان کاملا بر اساس و در مدار قانون عمل می کنند. البته شاید تعداد اندکی از اعضا خارج از این مسیر حرکت کنند که روندهای خاصی همچون شورای انتظامی برای برخورد با این تعداد اندک وجود دارد ولی در حال حاضر این سازمان با اصلاح شیوه های اجرایی در حال بهبود کیفیت خدمات خود است و از هر ایده موثر و کار آمدی در مسیر این امر استقبال می کند.

وی افتخار مهندسان عضو سازمان نظام مهندسی ساختمان را داشتن منشور اخلاق حرفه ای دانست و افزود: مهندسان پایبندی به این منشور را وظیفه خود می‌دانند و از سوی دیگر نظارت نظام مند و سازمانی را عامل مهم پایش این خدمات قلمداد می‌کنند. ولی در عین حال همه شهروندان می توانند موارد مدنظرشان از قبیل دریافت راهنمایی و ثبت انتقادات و پیشنهادات، و یا وجود هرگونه اشکالی  را بطور مستند منعکس و از طریق پرتال سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران به نشانی www.tceo.ir دریافت یا مطرح کنند تا در اسرع وقت رسیدگی شود.

 

ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها