بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

یکشنبه، ۶ خرداد، ۱۳۹۷ | Sunday, 27 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

نظام مهندسی خواستار توقف آیین نامه کنترل ساختمان شد

کد خبر: 84897 Print This Post
۱۱ مرداد ۱۳۹۶ | ۱۸:۱۰
نظام مهندسی خواستار توقف آیین نامه کنترل ساختمان شد

سازمان نظام مهندسی قصد دارد با ارسال نامه‌ای از رییس جمهور درخواست کند تصویب آیین نامه کنترل ساختمان به بعد از تصویب اصلاحیه قانون نظام مهندسی موکول شود.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.irتصویب آیین نامه کنترل ساختمان در کمیسیون امور زیربنایی دولت، چالش‌هایی را بین وزارت راه و شهرسازی و سازمان نظام مهندسی ایجاد کرده و حالا این سازمان خواستار توقف موقت آیین نامه شده است.

کمیسیون امور زیربنایی دولت سرانجام پس از حدود سه سال از نسخه جدید آیین نامه کنترل ساختمان که به گفته‌ی معاون وزیر راه و شهرسازی حاصل کار کارشناسی و مشورت با فعالان این حوزه بوده است رونمایی کرد. اما سازمان نظام مهندسی می‌گوید قانون جدید مغایرت قانونی دارد و بدون لحاظ موارد اصلاحی تصویب شده است. تا جایی که رجبی رییس این سازمان بنا داشت در روز سه‌شنبه نشستی را با اصحاب رسانه برگزار کند که بنا به توافقاتی با وزارت راه و شهرسازی برای اصلاحاتی در آیین‌نامه، نشست خود را لغو کرد.

در این خصوص هم‌چنین بنا بر اعلام روابط عمومی سازمان نظام مهندسی، روز گذشته جلسه فوق العاده شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان در محل این سازمان برگزار و پس از بحث و بررسی در خصوص ابعاد مختلف آیین نامه کنترل ساختمان، مقرر شد طی نامه ای که به امضای هیات مدیره شورای مرکزی و روسای سازمان های نظام مهندسی می رسد، از رییس‌جمهور درخواست شود که بحث تصویب آیین نامه کنترل ساختمان تا تعیین تکلیف طرح اصلاحیه قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان در مجلس شورای اسلامی متوقف شود.

ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها