بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

چهارشنبه، ۲ خرداد، ۱۳۹۷ | Wednesday, 23 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

احکام هیات مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان تهران معتبر است

کد خبر: 5676 Print This Post
۲۵ بهمن ۱۳۸۹ | ۱۰:۰۹
احکام هیات مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان تهران معتبر است

www.BanaNews.irپس از انتشار خبری مبنی بر اینکه یکی از شعب دیوان عدالت اداری، احکام (اعتبارنامه‌ها) صادره از سوی وزارت مسکن و شهرسازی برای اعضای پنجمین دوره هیات مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان تهران را ابطال اعلام کرد،‌ رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان‌ گفت: تاکنون در این زمینه هیچ چیزی به صورت رسمی به ما و وزارت مسکن ابلاغ نشده است.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir)چند روز پیش در خبری آمده بود که یکی از شعبه‌های دیوان عدالت اداری با درخواست شاکی خصوصی اقدام به ابطال برخی احکام و اعتبارنامه‌های وزارت مسکن کرده است که پس از پیگیری‌های انجام شده،‌ سید مهدی هاشمی اظهار کرد: این موضوع یک موضوع حقوقی و نظرات موافق و مخالف بسیاری در این رابطه مطرح بود و اشکالی که دوستان مطرح می‌کردند به برگزاری انتخابات استانی بود که این مربوط به بیش از یک سال گذشته است.

هاشمی افزود: در این زمینه ابهامی بوجود آمده بود که به وزارت مسکن هم اعلام شد و وزارت مسکن نیز این موضوع را رفع ابهام کرده و بعد از این موضوع تعیین شورای مرکزی و انتخابات رئیس و هیات رییسه انجام شد و بعد از ابلاغ این حکم نیز هیچ چیز رسمی به ما و تا جایی که اطلاع دارم به وزارت مسکن ابلاغ نشده است. وی با بیان اینکه این موضوع هیچ ربطی به سازمان نظام مهندسی نداشته است، ادامه داد: شکایت انجام شده از وزارت مسکن بود و تا جایی که اطلاع دارم از این موضوع رفع ابهام و اشکال شده است و دیوان عدالت اداری هم بحث جدیدی را نداشته است.

هاشمی تاکید کرد: درعین حال اگر به هر دلیلی و هر زمانی هر حکمی ابلاغ شود طبیعی است که باید طبق مراحل قانونی با آن رفتار شود و همه باید به آن عمل کنند و این موضوع چیزی نیست که بخواهد در پرده ابهام قرار گیرد یا اینکه عدم تکمینی را توسط بخشی داشته باشیم. وی افزود: این موضوع به طور مستقیم به شورای مرکزی و نظام مهندسی ارتباطی ندارد و اگر توسط وزارت مسکن یا قوه قضاییه حکمی ابلاغ شود به طور طبیعی برای ما قابل اجرا است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها