بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

چهارشنبه، ۲ اسفند، ۱۳۹۶ | Wednesday, 21 February , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

بلند مرتبه‌سازی‌ نیازمند نظارت چه کسانی است؟

کد خبر: 43470 Print This Post
۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۲ | ۰۶:۵۸
بلند مرتبه‌سازی‌ نیازمند نظارت چه کسانی است؟

http://www.bananews.ir/رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران گفت: بلند مرتبه‌سازی‌ها ساخت و سازهای ویژه‌ای هستند که به حضور و نظارت مهندسان ناظر نیاز جدی دارند و به همین دلیل مهندسان صاحب صلاحیت، مراحل ساخت این ساختمان‌ها را نظارت می‌کنند.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) سعید غفرانی در گفت‌وگو با ایسنا،درباره نیاز شهر تهران به بلند مرتبه‌سازی‌ گفت: برای تامین نیاز مسکن در شهرهای بزرگ بلند مرتبه‌سازی مفید است اما باید امکانات و زیر ساخت‌های شهری برای آن فراهم شود.

وی افزود: در صورتی امکان و بستر حضور مهندسان در همه ساختمان‌ها فراهم می‌شود که به جایگاه ساخت آنها تعین شده باشد.

غفرانی با اشاره به نظارت سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران بر ساخت و سازها گفت: هیچ ساختمانی در سطح شهر فارغ از حضور نظام مهندسی ساخته نمی‌شود و نظارت بر برج سازی‌ها و اجرای فنی ساخت آن‌ به شرطی که قانون مشخص کرده باشد، صورت می‌گیرد.

رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران با بیان اینکه نمی‌توان گفت شهری به بلند مرتبه‌ساز‌ی‌ نیاز دارد یا خیر، تاکید کرد: هر شهری به ساختمان‌های با طبقات کم، متوسط و برج‌سازی نیاز دارد و این ساخت و سازها بسته به محله و نیاز شهر صورت می‌گیرد.

به گفته غفرانی بلند مرتبه‌سازی نیازمند برنامه‌ریزی مناسب است و برج‌سازی‌ها خارج از نظارت سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران نیست.

رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران گفت: هنگامی که این نوع ساخت و ساز در طرح جامع و تفصیلی وارد شده، همه موارد از جمله امکانات شهری و … نیز در نظر گرفته شده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها