بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

پنج شنبه، ۲ فروردین، ۱۳۹۷ | Thursday, 22 March , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

کیفیت ساخت‌وساز در شهر برعهده سازمان نظام مهندسی و مهندس ناظر است

کد خبر: 42680 Print This Post
۲۱ فروردین ۱۳۹۲ | ۰۷:۵۱
کیفیت ساخت‌وساز در شهر برعهده سازمان نظام مهندسی و مهندس ناظر است

http://www.bananews.ir/مدیر کل معماری و ساختمان شهرداری تهران گفت: کیفیت ساخت و ساز بر عهده سازمان نظام مهندسی و مهندس ناظر است و شهرداری تنها بر ضوابط و قوانین نظارت دارد، به این معنا که آنچه توسط مهندس طراح سازه و غیره در نقشه ها منعکس می شود را کنترل می کند و کنترل کیفیت اجرا با مهندس ناظر است.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) جواد کریمیان اقبال با بیان این مطلب گفت : تعاملات مختلفی با سازمان نظام مهندسی در خصوص مباحث مربوط به گودبرداری انجام شده است و درنهایت منجر شد تا این سازمان بحث کیفیت ساخت و ساز را در دستور کار قرار دهد.

وی افزود: کیفیت ساخت و ساز بر عهده سازمان نظام مهندسی و مهندس ناظر است و شهرداری تنها بر ضوابط و قوانین نظارت دارد، به این معنا که آنچه توسط مهندس طراح سازه و غیره در نقشه ها منعکس می شود را کنترل می کند و کنترل کیفیت اجرا با مهندس ناظر است.

مدیر کل معماری و ساختمان شهرداری تهران تصریح کرد: در همه ساخت و سازها ، شهرداری اخطارهای لازم را در مورد اجرای نقشه های ارائه شده می دهد و اجرای آن با مهندس ناظر است.

کریمیان اقبال با اشاره به وظایف شهرداری در هنگام گودبرداری ها خاطرنشان کرد: هنگامی که ساختمان در حال گودبرداری است ، شهرداری به هیچ عنوان نمی تواند از اجرای سازه نگهبان جلوگیری کند و این اجازه را در دیگر قسمت های ساختمان دارد.

به گفته وی چنانچه سازنده به اخطار مهندس ناظر و شهرداری بی توجهی کند، در صورت بروز حادثه، مالک و سازنده ساختمان مقصر شناخته می شوند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها