بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

جمعه، ۳ فروردین، ۱۳۹۷ | Friday, 23 March , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

تفکیک آپارتمان ها توسط مهندسان نقشه بردار عضو سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور

کد خبر: 25095 Print This Post
۰۴ اسفند ۱۳۹۰ | ۰۷:۰۹
تفکیک آپارتمان ها توسط مهندسان نقشه بردار عضو سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور

http://www.bananews.ir/بهمن ماه سال جاری با انعقاد تفاهم نامه‌ای میان سازمان نظام مهندسی ساختمان و سازمان ثبت اسناد و املاک کشور قرار شد از این پس تفکیک آپارتمان ها، توسط مهندسان نقشه بردار عضو سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور انجام شود.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) با توجه به این تفاهم نامه، از این پس تهیه نقشه تفکیکی آپارتمان ها برای کلیه متقاضیان صدور سند مالکیت امکان پذیر خواهد بود.

این نقشه ها توسط مهندسان نقشه بردار صاحب صلاحیت، بر اساس شیوه نامه اجرایی سازمان ثبت و تحت نظارت سازمان نظام مهندسی ساختمان، آماده خواهند شد.

تفکیک آپارتمانها با رعایت قانون تملک آپارتمانها و تمامی بخشنامه های صادره و شیوه نامه اجرایی تهیه نقشه صورت می پذیرد.

تعرفه حق الزحمه انجام خدمات مهندسی نقشه برداری، برای هر متر مربع تا ۵ طبقه ۴۰۰۰ ریال ، از ۶ تا ۱۲ طبقه ۳۰۰۰ ریال و از ۱۳ طبقه به بالا ۲۵۰۰ ریال می باشد که از این مقدار ۲۰ درصد بابت مالیات و حق سازمان نظام مهندسی و حق نظارت کسر خواهد شد.

برای آمادگی مهندسان نقشه بردار و اعضای نظام مهندسی ساختمان، دوره های آموزشی تهیه نقشه تفکیکی برگزار می شود که تاکنون ۱۲ دوره این کلاسها به پایان رسیده است و در هر دوره حدود ۴۰ نفر آموزش دیده اند و با این حساب حدود ۵۰۰ نفر تا کنون وارد عرصه کار تفکیک آپارتمان ها شده‌اند.

در شهر تهران این پروژه ابتدا، با نواحی ثبتی محدودی آغاز شد و به تدریج با افزایش افراد آموزش دیده، دیگر مناطق ثبتی نیز به این حوزه خواهند پیوست.

آموزش مهندسان نقشه بردار در جامعه نقشه برداران ایران انجام می‌شود. این جامعه که یک تشکل صنفی است، سالها برای احقاق حقوق صنفی مهندسان نقشه بردار تلاش می‌کند و بسترهای قانونی لازم را پی گیری می کند.

همچنین به منظور کنترل پروژه های مهندسان نقشه بردار، گروه ناظران ثبت که از ورزیده ترین مهندسان نقشه بردار عضو سازمان ثبت هستند، بر فعالیت آنها نظارت می کنند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها