بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

یکشنبه، ۲۷ اسفند، ۱۳۹۶ | Sunday, 18 March , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

مهندسین ناظر در مقابل اجرای قوانین کوتاه نیایند

کد خبر: 24897 Print This Post
۳۰ بهمن ۱۳۹۰ | ۱۱:۱۳
مهندسین ناظر در مقابل اجرای قوانین کوتاه نیایند

http://www.bananews.ir/سرپرست اداره کل راه و شهرسازی استان قم گفت: مهندسین ناظر با هم صدایی و جدیت کامل باید در مقابل اجرای قوانین کوتاه نیایند.‏

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) محمدرضا قلندر امروز در حاشیه بازدید از سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قم اظهار داشت: فرهنگ سازی مردم پیرامون اهمیت وظایف سازمان نظام مهندسی در پیشگیری از حوادث و کیفیت ساخت و سازها ضروری است و نقش مهندس ناظر در ساخت و سازها و توجه به پیشنهادات کارشناسی آنها از سوی مردم، نیازمند گذشت زمان و فرهنگ سازی است.

وی از خدمات سازمان نظام مهندسی در تحقق موفق برنامه مسکن مهر استان تقدیر کرد و افزود: دستیابی به اهداف نظام مهندسی با جلب همکاری مردم و دولتمردان میسر است و مسئولین باید در این راستا برنامه‌ریزی داشته باشند.

سرپرست اداره کل راه و شهرسازی استان قم یکی از دستاوردهای بزرگ برای سازمان نظام مهندسی را پرهیز از حواشی در انجام کار این سازمان دانست و بیان داشت: اخیرا اقدامات و حرکت‌های موثری پیرامون تحقق اهداف نظام مهندسی ساختمان در استان قم انجام شده است.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قم نیز در حاشیه این بازدید به تشریح عملکرد و تغییرات سازمان نظام مهندسی اشاره کرد و گفت: الکترونیکی شدن خدمات نظام مهندسی در تمام زمینه‌ها از جمله نوبت دهی به ارباب رجوع، انتخاب مجریان و مهندسین ناظر در موضوع گازرسانی به پروژه‌های ساختمانی از جمله این خدمات است.

امین مقومی اظهار داشت: تلاش سازمان بر این است که تا قبل از نیمه دوم سال آینده با گسترده شدن خدمات الکترونیکی، میزان حضور ارباب رجوع به صورت حضوری به صفر برسد و تا قبل از انتخاب هیئت مدیره جدید تمام خدمات به مردم و مهندسین به صورت الکترونیکی انجام شود.

وی همچنین عنوان کرد: از دیگر برنامه‌های این سازمان گسترش و توسعه نمایندگی‌های این سازمان در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر برای کنترل و نظارت جدی و مستمر در اجرای دقیق قوانین و مقررات ساختمانی در طرح عظیم مسکن مهر است و با جلسه‌ای که با شهرداران نواحی مختلف قم داشتیم بر لزوم گسترش نمایندگی‌ها بحث و تبادل نظر شد و مشکلات احتمالی مورد بررسی قرار گرفت.

وی بحث آموزش و رفاه کارکنان را یکی از دغدغه‌های این سازمان دانست و افزود: تقویم آموزشی سازمان تدوین شده به طوری که تمام بازدیدهای علمی، جلسات و سمینارها در این تقویم آموزش گنجانده شده است.‏

مهندس قلندر به همراه رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان از بخش‌های مختلف این سازمان نظیر بخش خدمات مهندسی و بازرسی گاز، انفورماتیک، معاونت فنی و مهندسی، امور اداری، گروه نظارت، روابط عمومی و نظام کاردانی بازدید کرد.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها