بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

شنبه، ۴ فروردین، ۱۳۹۷ | Saturday, 24 March , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

رئیس نظام مهندسی ساختمان کشور: عمر مفید ساختمانها در ایران یک سوم استاندارد جهانی است

کد خبر: 20198 Print This Post
۲۱ آبان ۱۳۹۰ | ۱۲:۵۰
رئیس نظام مهندسی ساختمان کشور: عمر مفید ساختمانها در ایران یک سوم استاندارد جهانی است

http://www.bananews.irرئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور گفت: عمر مفید ساختمانها در ایران یک سوم استاندارد جهانی است.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) سید مهدی هاشمی اظهار کرد: در بسیاری از ساخت و سازها به‌جای کیفیت به هزینه توجه می‌شود ولی می‌توان با ۳۰ درصد افزایش هزینه، عمر مفید بناها و ساختمانها را تا سه برابر افزایش داد.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور به موضوع فرار از قانون و عدم شناخت آن و نبود فرهنگ‌سازی در این زمینه اشاره کرد و گفت: چرا باید در کشور ما عمر ساختمانها یک سوم کشورهای پیشرفته باشد و چرا باید سرمایه‌های کشور به دلیل عدم فرهنگ سازی مناسب تلف شود و از بین برود؟

هاشمی بر اصلاح روش‌ها از طریق نظام مهندسی ساختمان در سراسر کشور اشاره و تاکید کرد: سازمان نظام مهندسی توانسته در سالهای اخیر نقش خود را ایفا کند و گامهای موثری در زمینه آموزش، فرهنگ سازی و استحکام‌بخشی به بنا و ساختمان‌ها بردارد.

وی خاطرنشان کرد: روابط عمومی‌ها وظایف مهمی در فرهنگ‌سازی و آشنایی مردم با اهداف سازمان نظام مهندسی دارند و این تغییر نگرش باید هم در مدیران و هم مردم ایجاد شود.

وی با تصریح اینکه امروزه در عصر ارتباطات و اطلاعات است، افزود: روابط عمومی‌ها ضرورت و نیاز هر دستگاه اجرایی در کشور هستند و باید نقش واقعی خود را ایفا کنند.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور در گفتگو با ایسنا ضمن اشاره به اینکه نظام مهندسی تشکل غیردولتی و بزرگترین NGO تخصصی در کشور است، افزود: روابط عمومی‌ها در این سازمان و در تعامل این سازمان با مردم نقش مهم و حیاتی دارند.

هاشمی با اشاره به اینکه قانون استفاده از نظام مهندسی در ساخت و سازها مغفول مانده بود، افزود: در سالهای اخیر با اعتماد دولت و مسئولان ظرفیتهای اعمال قانون توسط این سازمان افزایش یافته و این سازمان بیش از گذشته نقش خود را در کیفیت ساخت و سازها ایفا می‌کند.

وی بر طراحی، معماری و توجه به معماری ایرانی و اسلامی تاکید کرد و افزود: باید نظام مهندسی ساختمان، معماری و شهرسازی در کشور را به عنوان نماد هویت، مدیریت، فرهنگ، اقتصاد، امنیت، بهداشت، رفاه و آسایش ملت مورد توجه قرار دهد.

هاشمی با اشاره به اینکه بسیاری از مهندسان با شأن و جایگاه نظام مهندسی در کشور آشنا نیستند، افزود: ماموریت و رسالت مهم روابط عمومی‌ها این است برای اشنایی مردم و مسئولان فرهنگ سازی کنند.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور با اشاره به اینکه ۱۶ سال از تصویب قانون نظام مهندسی ساختمان در کشور می‌گذرد، افزود: در سالهای اخیر باب توجه به نظام مهندسی باز شده است.

وی از عدم اجرای شناسنامه فنی و ملکی در برخی نقاط کشور انتقاد کرد و گفت: هنوز شناسنامه فنی و ملکی ساختمان در بسیاری نقاط رایج نشده است گرچه در استان قزوین حرکت خوبی آغاز شده است.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها