بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

پنج شنبه، ۳ خرداد، ۱۳۹۷ | Thursday, 24 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

رئیس نظام مهندسی ساختمان کشور و تاکید بر پیشرفت ۲۵ درصدی عمر ساختمان ها

کد خبر: 18483 Print This Post
۱۰ مهر ۱۳۹۰ | ۱۰:۲۲
رئیس نظام مهندسی ساختمان کشور و تاکید بر پیشرفت ۲۵ درصدی عمر ساختمان ها

http://www.bananews.irرئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور با تاکید بر ارتقای کیفیت ساخت و ساز گفت: عمر ساختمان‌های کشور اکنون ۲۵ درصد کشورهای پیشرفته بوده و این قابل قبول نیست.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) سیدمهدی هاشمی پیش از ظهر امروز در نشست با اعضای هیئت مدیره نظام مهندسی خراسان شمالی با بیان اینکه در ساخت و سازها باید به ترتیب به کیفیت، سرعت و هزینه‌ها توجه شود، اظهار داشت: این در حالی است که در برخی از ساخت و سازها موضوع هزینه‌ها به عنوان اولویت نخست مورد توجه قرار گرفته و این سبب وارد شدن خسارت به کیفیت ساخت و سازها می‌شود.

وی این رویکرد را ناشی از ضعف فرهنگی برشمرد و گفت: ساخت و سازها نماد اقتصاد، پیشرفت، امنیت، بهداشت و رفاه است، از این رو باید در ساختمان سازی به این موضوعات توجه شود.

هاشمی ارتقای ساخت و ساز و تبیین ضرورت‌های این حوزه را یکی از وظایف سازمان نظام مهندسی در استان‌ها عنوان کرد.

وی با اشاره به افزایش ساخت و سازها در کشور و خراسان شمالی خاطرنشان کرد: باید به گونه‌ای تلاش شود تا کیفیت ساخت و سازها ارتقا و عمر ساختمان‌ها افزایش یابد.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور یادآور شد: البته با فعالیت‌های انجام شده در کشور عمر ساختمان افزایش یافته است اما باید باز هم در این مورد بیشتر تلاش شود.

وی همچنین بر توجه به اصالت‌ها و نمادهای اسلامی، ایرانی در طراحی ساختمان‌ها تاکید کرد و افزود: با توجه به ابلاغ سیاست‌های کلی مبنی بر تقویت و کارآمد کردن نظام مهندسی کشور باید به گونه‌ای پیش رفت که اعتماد مردم و اصالت اسلامی و ایرانی در ساخت و سازها بیشتر شود.

هاشمی با بیان اینکه مسکن، اشتغال و هدفمند کردن یارانه‌ها از رئوس برنامه‌های نظام است، تصریح کرد: سازمان نظام مهندسی در تمام این برنامه‌ها نقش داشته و تأثیرگذار است.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها