بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

چهارشنبه، ۳۰ خرداد، ۱۳۹۷ | Wednesday, 20 June , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

ساخت ۱۰ هزار واحد مسکن در عراق در فاز نخست

کد خبر: 25166 Print This Post
۰۶ اسفند ۱۳۹۰ | ۰۷:۳۹
ساخت ۱۰ هزار واحد مسکن در عراق در فاز نخست

http://www.bananews.ir/رئیس کانون سراسری انبوه سازان با بیان اینکه در مرحله اول ساخت ۱۰ هزار واحد مسکن در کشور عراق اجرا می‌شود، گفت: این واحدها در شهرهای بصره، اربیل، بغداد و نجف ساخته خواهد شد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) ایرج رهبر در گفتگو با مهر در خصوص ساخت و ساز مسکن در کشور عراق از سوی انبوه سازان ایرانی، اظهار داشت: در ابتدا مقرر شده است که ۵ تا ۱۰ هزار واحد مسکن در کشور عراق ساخته شود و باقی واحدها در مرحله های بعدی تا ۲ سال به اتمام برسد.

رئیس کانون سراسری انبوه سازان افزود: واحدهای مسکونی در شهرهای مختلف عراق ساخته می شود؛ از جمله این واحدها در شهرهای بصره، اربیل، بغداد و نجف ساخته خواهد شد.

وی با بیان اینکه ساخت ۱۰ هزار واحد مسکن در عراق در کمترین زمان انجام می شود، بیان کرد: تعداد ۲۰۰ هزار واحد مسکن باید تا سال ۲۰۱۲ در این کشور ساخته شود ،زیرا با صرف زمان بیشتر، سودی برای انبوه سازان ندارد.

رهبر با اشاره به نوع ساخت مسکن در عراق، اظهار داشت: واحدها مانند مسکن مهر با استفاده از روشهای نوین مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن ساخته و تمامی استانداردها در ساخت و ساز در این پروژه ها رعایت می شود.

رئیس کانون سراسری انبوه سازان تعیین قیمت ساخت در هر مترمربع، تصریح کرد: قیمتها به صورت مناقصه، مذاکره و مشارکت در پروژه های کشور عراق تعیین می شود.

وزیر راه و شهرسازی ایران و وزیر مسکن و آبادانی عراق، اخیرا تفاهمنامه ساخت ۲۰۰ هزار مسکن را در کشور عراق از سوی انبوه سازان ایرانی را امضا کرده اند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها