بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

جمعه، ۲۴ آذر، ۱۳۹۶ | Friday, 15 December , 2017
بنر تبلیغاتی کاوش

کانون انبوه سازان و افزایش هزینه ساخت و ساز مسکن

کد خبر: 14971 Print This Post
۲۸ تیر ۱۳۹۰ | ۰۸:۳۶
کانون انبوه سازان و افزایش هزینه ساخت و ساز مسکن

www.BanaNews.irرئیس کانون سراسری انبوه سازان بابیان اینکه هزینه ساخت وساز مسکن ۲۰ درصد افزایش یافته است، گفت: با ادامه این وضعیت، بعید است انبوه سازان در قراردادهای آینده مسکن مهر حضور داشته باشند.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) ایرج رهبر در گفتگو با مهر بابیان اینکه علیرغم وعده های ستاد هدفمندی یارانه ها برای کنترل قیمت مصالح ساختمانی، قیمتها افزایش یافته است، گفت: در یکماهه اخیر قیمت سیمان با ۲۰ درصد، بتن با ۱۲ درصد و فولاد هم به تبع قیمتهای جهانی با افزایش روبرو شدند که در مجموع افزایش ۲۰ درصدی قیمت مصالح ساختمانی را به دنبال داشته است.

وی افزود: در ابتدا و با طرح قانون هدفمندی یارانه ها، ستاد هدفمندی یارانه ها اعلام کرد که به صنایع و و تولیدکنندگان مصالح ساختمانی به ازای مابه التفاوت قیمت انرژی و حاملهای سوخت، تسهیلات ارایه می شود تا قیمتها با افزایش روبرو نشود اما متاسفانه با گذشت ۸ ماه از اجرای این قانون، شاهد افزایش قیمتها هستیم.

رئیس کانون سراسری انبوه سازان بابیان اینکه قیمتها به آرامی در حال افزایش هستند، تصریح کرد: با افزایش قیمت مصالح ساختمانی بیم آن می رود که قیمت مسکن و ساخت و ساز افزایش یابد.

رهبر درپاسخ به این پرسش که آیا با وضعیت موجود، انبوه سازان برای سال آینده در طرح مسکن مهر وارد می شوند، گفت: بعید به نظر می رسد، زیرا افزایش قیمت بسیار بر ساخت وساز موثر است و اگر بنا باشد که این وضعیت ادامه پیدا کند انبوه سازان نمی توانند با قیمت فعلی وارد طرح مسکن مهر شوند.

وی درباره تاثیر افزایش قیمت مصالح ساختمانی بر مسکن مهر، گفت: در هر صورت افزایش قیمت ساخت وساز بر قیمت ساخت مسکن مهر هم موثر است اما به دلیل اینکه مسکن مهر با قیمت ثابت ساخته می شود فعلا افزایش قیمتی در این طرح بوجود نمی آید اما در ساخت و سازهای خصوصی امکان افزایش قیمت وجود دارد.

وی افزود: اغلب قراردادهای مسکن مهر برای قبل از سال جدید است که در این قراردادها هم ذکر شده بود که تا ۲۰ درصد افزایش قیمت به عهده سازنده است اما ممکن است برای قراردادهای جدید و قراردادهایی که در سال ۹۰ منعقد شده است، مشکلاتی از جمله تاخیر در ساخت پروژه های مسکن مهر بوجود بیاید.

رئیس کانون سراسری انبوه سازان بابیان اینکه فعلا اغلب واحدهای مسکن مهر در مراحل پایانی ساخت وساز هستند، اظهارداشت: به همین جهت قیمت مصالحی مانند بتن و فولاد بر این واحدها تاثیر گذار نبوده است اما بخش کمی از قراردادها مربوط به سال ۹۰ است.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها