بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

سه شنبه، ۲۹ اسفند، ۱۳۹۶ | Tuesday, 20 March , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

انبوه سازان مسکن سنگ تولید داخل را جایگزین واردات سازند

کد خبر: 9873 Print This Post
۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۰ | ۱۱:۱۷
انبوه سازان مسکن سنگ تولید داخل را جایگزین واردات سازند

www.BanaNews.irنایب رئیس خانه معدن ایران گفت : انبوه سازان مسکن با استفاده از سنگ تزئینی تولید داخل از این بخش حمایت کرده و آن را جایگزین واردات سازند .

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) ‘ محمد رضا بهرامن ‘ روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا تصریح کرد : بررسی و گزارش های منتشر شده حاکی از آن است که ۸۰ تا ۸۵ درصد سنگ وارداتی از چین جایگزین تولیدات داخلی شده است .

وی یادآور شد: طرح مسکن مهر که از سوی دولت به اجرا گذاشته شده ، می تواند سهم قابل توجهی از تولیدات سنگ تزئینی را جذب نماید و علاوه بر رونق فعالیت حدود پنج هزار واحد فعال فراوری سنگ در کشور ، رونق اشتغال را به دنبال داشته باشد .

بهرامن اضافه کرد : گرانیت و مرمریت بیشترین سهم سنگ تزئینی را در بازار داخل کشور دارند و ظرفیت اسمی کارخانه های سنگ کشور نیز حدود ۱۲۵ میلیون متر مربع ذکر شده است .

این فعال بخش خصوصی ادامه داد : انبوه سازان مسکن می توانند نقش بسزایی در بهره گیری از سنگ تولید داخل در ساخت وساز ها داشته باشند و درعین حال کیفیت سنگ ایران و تنوع رنگ آن از جمله ویژگی های مثال زدنی در این بخش است .

ایران اکنون با تولید سالانه حدود ۱۳ میلیون تن سنگ تزئینی پس از چین و هند رتبه سوم جهانی را از آن خود کرده است ، درحالی که میزان صادرات این بخش حدود هفت درصد تولید ذکر شده است.

براساس طرح مهر قرار است تا پایان نیمه نخست سال جاری ۹۳۷ هزار واحد مسکونی که از خرداد ۱۳۸۶ شکل اجرایی به خود گرفت ، تحویل متقاضیان ذیربط شود .

بهرامن بر ضرورت تبادل نظر تشکل های حرفه ای بخش مسکن با انجمن سنگ تاکید کرد و گفت : برپایی همایشها و جلسات مستمر می تواند در برطرف ساختن مشکلات این بخش نقش موثری ایفا کند .

یادآورمی شود : از مجموع یکهزار و ۳۳۵ معدن سنگ تزئینی در کشور سالانه افزون بر ۸۰ میلیون متر مربع سنگ بریده تولید می شود که نیاز داخلی در این بخش سالانه حدود ۷۰ میلیون متر مربع پیش بینی شده است .

دولت در قرار دادهای طرح مسکن مهر هزینه ساخت را از قرار هر مترمربع سه میلیون ریال تعیین کرده که بعید به نظر می رسد با این رقم بتوان نمای سنگ را برای ساختمان ها حتی به شیوه انبوه سازی برگزید .

بهرامن ابراز امیدواری کرد : با برنامه ریزی بخش خصوصی و دولتی ضمن حمایت از تولید سنگ داخل ، برای صادرات آن نیز بیش از پیش تلاش لازم صورت گیرد .

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها