بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

دوشنبه، ۷ اسفند، ۱۳۹۶ | Monday, 26 February , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

مهندسان ایرانی ربوده شده در افغانستان آزاد شدند

کد خبر: 9722 Print This Post
۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۰ | ۰۶:۴۱
مهندسان ایرانی ربوده شده در افغانستان آزاد شدند

www.BanaNews.irسفیر جمهوری اسلامی ایران در افغانستان گفت: بدنبال رایزنی ها و اقدامات مشترک و مستمر سفارت جمهوری اسلامی ایران در افغانستان با دولت افغانستان ، مهندسان ایرانی ربوده شده توسط افراد مسلح ناشناس آزاد شدند.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) فداحسین مالکی تصریح کرد: بدنبال میانجیگری بزرگان قومی و با پیگیری های مستمر و فشرده مقامات عالیرتبه دولت افغانستان اتباع ایرانی و افغانی ربوده شده آزاد شدند و همگی در سلامت کامل بسر می برند.

سفیر جمهوری اسلامی ایران همچنین گفت:از مقامات سیاسی ، امنیتی دولت افغانستان، بزرگان قومی بخصوص از والی محترم ولایت فراه ، فرماندهان نظامی و مرزی این ولایت و همه کسانی که در آزادی مهندسان ایرانی همکاری داشته و تلاش کرده اند، قدردانی می کنیم.

افراد مسلح ناشناس عصر روز یکشنبه ۱۲ نفر از مهندسان ایرانی و چند نفراز اتباع افغانی یک شرکت راهسازی خصوصی ایرانی را که مشغول احداث جاده میل ۷۸ به فراه بودند، را ربوده و به محل نامعلومی منتقل کردند.

شایان ذکر است که این پروژه یک طرح عمرانی است که با هزینه جمهوری اسلامی ایران از محل بودجه بازسازی با هدف تامین رفاه و تسهیلات مردم منطقه توسط یک شرکت خصوصی ایرانی در حال احداث می باشد.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها