بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

یکشنبه، ۳۰ اردیبهشت، ۱۳۹۷ | Sunday, 20 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

طراحی، ساخت و نگهداری طرح‌ها به پیمانکاران واگذار می شود

کد خبر: 9610 Print This Post
۳۱ فروردین ۱۳۹۰ | ۰۸:۴۸
طراحی، ساخت و نگهداری طرح‌ها به پیمانکاران واگذار می شود

قائم مقام وزارت راه و ترابری گفت: با توجه به مزیت‌هایی که در واگذاری پروژه‌ها به روش EPC (www.BanaNews.irطراحی، تامین کالا و ساخت ) وجود دارد، این شیوه اجرا راهبرد اصلی وزارت راه و ترابری است.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) رضا پیل پایه در نشست مشترک با مدیران شرکت ساخت و توسعه و پیمانکاران اظهار داشت: کاهش زمان اجرای پروژه با هم‌پوشانی مراحل طراحی، ساخت و نگهداری، قطعیت نسبی در مبلغ، زمان اجرا و کیفیت پروژه از جمله مزیت‌‌‌های اجرای پروژه‌ها به روش EPC است.

پیل پایه ادامه داد: واگذاری مسوولیت کل پروژه به پیمانکار EPC و در نتیجه کاهش پیکره مدیریتی و هزینه های پروژه با استفاده از مهندسی ارزش و ایجاد رقابت بین پیمانکاران از دیگر مزایای اجرای این روش است.

وی افزود: بالابردن توان سیستمهای نرم‌افزاری پیمانکاران در صنعت حمل ونقل، ایجاد تفاهم، همسویی وفرهنگ سازی بین مشاوروپیمانکار وکاهش مشکلات بین کارفرما، مشاور و پیمانکار نیز از مزایای استفاده از روش EPC است، ‌ضمن آنکه برنامه‌ریزی، کنترل و سرعت بخشیدن فعالیتهای همزمان و حفظ کیفیت اجرای پروژه‌ها نیز با این روش تضمین می شود.

پیل پایه با اشاره به لزوم انجام کار جمعی و همراهی کارفرما و پیمانکار در احداث پروژه ها و ضرورت توانمندتر شدن پیمانکاران، خواستار ایجاد کمیته مشترک وزارت راه و ترابری و پیمانکاران با هدف تعامل هر چه بیشتر، بررسی و تلاش برای رفع مشکلات آنها شد.

وی تصریح کرد: تاکنون اقداماتی در زمینه جذب سرمایه‌گذاری بخش خصوصی انجام شده، اما ضرورت دارد بسترهای مناسب برای جذب منابع غیر دولتی به وجود آید.

قائم مقام وزارت راه و ترابری اضافه کرد: در این راستا لازم است حمل و نقل به صنعتی سودده تبدیل شود تا سرمایه‌گذاران بخش خصوصی به مشارکت در ساخت و توسعه زیربناهای حمل ونقل تشویق شوند.

پیل پایه گفت: باید اتکا به اعتبارات دولتی کاهش یابد و به سمت روش‌های نوین تامین منابع مالی رفت، همچنین با اتخاذ راهکارهای مناسب می‌توان پروژه‌ها را ارزانتر و با کیفیت بالاتر ساخت و معتقدیم باید از تمام ظرفیتهای بخش خصوصی استفاده شود.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها