بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

سه شنبه، ۱ اسفند، ۱۳۹۶ | Tuesday, 20 February , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

صدرا شفاف‌سازی کرد

کد خبر: 9341 Print This Post
۲۹ فروردین ۱۳۹۰ | ۰۷:۰۷
صدرا شفاف‌سازی کرد

www.BanaNews.irشرکت صنعتی دریایی ایران درآمد هر سهم سال ۹۰ را با ۵۸ ریال افزایش به طور خالص مبلغ ۹۸ ریال پیش‌بینی کرده است. براساس این گزارش، این شرکت ۱۵۰ میلیارد تومانی درحالی پیش‌بینی سود هر سهم سال‌مالی ۹۰ را در ۲۶ بهمن سال گذشته ۴۰ ریال اعلام کرده بود که در پی تغییراتی در سودآوری، این پیش‌بینی به ازای هر سهم با رشد ۱۴۵ درصدی به ۹۸ ریال رسید.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) این رشد و تغییر محسوس ناشی از سه عامل اخذ تاییدیه کافرمای پروژه خشت بابت کارهای اضافی، منظور کردن مبلغ ۱۰ میلیارد تومان ذخیره کاهش ارزش دارایی‌ها و مطالبات مشکوک براساس نظر حسابرس و بررسی مجدد گزارش مدیران پروژه‌ها در مورد برآورد هزینه‌های مورد نیاز جهت اتمام پروژه‌ها اعلام شده است. از سوی دیگر مدیرعامل صدرا به منظور شفاف‌سازی در نامه ای به اداره نظارت ناشران بورسی اعلام کرد: پس از اعلام برنده مناقصه پل خلیج فارس، نامه‌ای از شرکت برنده مناقصه دریافت شد که از شرکت صدرا به دلیل تجربه و تخصص در ساخت و نصب پل‌ها و سازهای دریایی، دعوت به همکاری کرده بود. این شرکت هم پس از دریافت این نامه در حال رایزنی و مذاکره در خصوص نحوه مشارکت تعیین سهم صدرا است که در صورت قطعیت حضور، آثار مالی بر پیش‌بینی سود شرکت تعیین و به سازمان بوس گزارش خواهد شد.مهدی اعتصام تاکید کرد: با توجه به اینکه رفع مشکلات شرکت صدرا در گرو اخذ پروژه‌های جدید است، این شرکت به صورت جدی و مداوم در حال تلاش و رایزنی جهت اخذ پروژه‌های جدید است که در صورت قطعی شدن هر یک از آنها نتایج به سازمان بورس اعلام خواهد شد. این در حالی است که مدیرعامل پترو ساحل توسعه خلیج فارس (برنده مناقصه پل خلیج فارس) در ۲۲ اسفند سال گذشته با ارسال نامه‌ای به شرکت صدرا اعلام کرده نظر به سوابق و تجربه ارزنده آن شرکت در ساخت پل میانگذر ارومیه و سایر پروژه‌های بزرگ دریایی در کشور، از آن شرکت دعوت می‌شود در بخش دریایی عملیات اجرایی ساخت پل خلیج فارس حضور داشته باشد.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها