بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

پنج شنبه، ۲ فروردین، ۱۳۹۷ | Thursday, 22 March , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

قابل‌توجه لانه‌زنبوری سازها

کد خبر: 9313 Print This Post
۲۹ فروردین ۱۳۹۰ | ۰۵:۴۹
قابل‌توجه لانه‌زنبوری سازها

www.BanaNews.irشهرداری تهران از سال جاری از آنجا که باید مطابق مفاد نوشته شده در طرح تفصیلی تهران عمل کند، در هنگام صدور پروانه ساخت، عددی را به عنوان حداقل متراژ آپارتمان رعایت می‌کند.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir)به نقل از دنیای اقتصاد، در صفحه پنجم از فصل اول طرح تفصیلی  که به ضوابط و مقررات استفاده از اراضی و ساخت‌وساز در پهنه‌های شهر تهران اختصاص دارد، آمده است: «احداث واحدهای مسکونی با مساحت کمتر از ۵۰ متر مربع (سطح مفید) با توجه به حداقل بعد خانوار و حداقل سرانه خالص مسکونی (حدود ۵/۱۷ متر مربع برای هر نفر) تا افق طرح که ۱۴۰۵ است، مجاز نیست.»

به این ترتیب سازنده‌هایی که علاقه به احداث مجتمع‌های لانه‌زنبوری دارند باید در طراحی‌ها، حداقل مساحت ۵۰ متر را برای یک واحد مسکونی رعایت کنند. پیش از این در برخی مناطق تهران اجازه احداث آپارتمان‌های ۳۵ متری نیز داده می‌شد.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها