بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

پنج شنبه، ۲ فروردین، ۱۳۹۷ | Thursday, 22 March , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

شرکت‌های صادر‌کننده خدمات فنی- مهندسی با هوشمندی هدایت شوند

کد خبر: 9286 Print This Post
۲۸ فروردین ۱۳۹۰ | ۱۱:۲۵
شرکت‌های صادر‌کننده خدمات فنی- مهندسی با هوشمندی هدایت شوند

www.BanaNews.irنایب رئیس هیات مدیره‌ی انجمن صادر‌کنندگان خدمات فنی – مهندسی ایران با تاکید بر اینکه دولت باید با هوشمندی شرکت‌های صادر‌کننده خدمات فنی – مهندسی را برای ماندگاری در کشور‌ها هدایت کند، افزود: متاسفانه ما در نقاطی که روابط سیاسی خوبی داریم، استفاده اقتصادی خوبی از آنها نمی‌کنیم.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir) مهندس فرامرز مفتخر امروز در نشستی مطبوعاتی، گفت: با توجه به ۱۵ میلیارد دلار پتانسیل مهندسی کشور، هدف‌گذاری ما برای سال ۹۰ و سال‌های بعد رسیدن به این عدد است که البته تنها راه رسیدن به این هدف وارد‌شدن در سرمایه‌گذاری‌ها است.

وی توان فاینانس بانکهای ایرانی را ۲٫۵ میلیارد دلار ذکر کرد و گفت: دراین زمینه درخواست کرده‌ایم که ۱۰ یا ۱۵ میلیارد دلار در اختیار انجمن قرار دهند تا بتوان از آن در توسعه‌ی خدمات فنی – مهندسی استفاده کرد.

همچنین در این نشست مهندس علیرضا کدخدایی ـ عضو هیات مدیره‌ی انجمن صادر‌کنندگان خدمات فنی – مهندسی نیز با بیان اینکه بحران جهانی، رشد ساخت و سازها در دنیا با محدودیت مواجه می‌کند، ادامه داد: نوع ساخت و سازها در دنیا به‌خصوص در پروژه‌های زیربنایی با گذشته تعیین کرده است و در واقع اکنون بیشتر پروژه‌ها با سرمایه‌گذاری انجام می‌شود.

وی حجم وام بانک جهانی برای ساخت و سازها در دنیا را ۱۴ میلیارد دلار ذکر کرد و گفت: در سال ۲۰۱۰ این رقم به ۲۰۰ میلیارد دلار رسیده است، بنابراین نمی‌توان گفت که دولت بودجه‌ی ساخت و سازها را بدهد و هر کشوری که بتواند خود را به منابع مالی مجهز کند، موفق‌تر خواهد بود.

او تاکید کرد: برای رشد صادرات خدمات فنی – مهندسی باید خود را به این نوع منابع تجهیز کنیم.

کدخدایی گفت: به دولت پیشنهاد داده‌ایم که بتوانیم سرمایه‌گذاری در کشور‌های خارجی انجام دهیم.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها