بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

چهارشنبه، ۲ خرداد، ۱۳۹۷ | Wednesday, 23 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

۳۵ شرکت و سازمان شهرداری ادغام، منحل و یا واگذار می شود

کد خبر: 919 Print This Post
۲۱ آذر ۱۳۸۹ | ۰۹:۲۸
۳۵ شرکت و سازمان شهرداری ادغام، منحل و یا واگذار می شود

www.bananews.irمدیر کل امور مجامع و شرکتهای شهرداری تهران با بیان اینکه ۳۵ سازمان و شرکت وابسته به شهرداری تهران ادغام، منحل و یا به بخش خصوصی واگذار می شود گفت: در نهایت ۴۰ شرکت فعال در شهرداری به فعالیت خود ادامه می دهند.

به گزارش بنانیوز به نقل از خبرگزاری مهر، سعید اقدامیان با اشاره به روند ادغام و انحلال سازمانها و شرکتهای زیر مجموعه شهرداری تهران افزود: بر اساس مصوبه شورای شهر از تمامی سازمانها و شرکتهای زیر مجموعه شهرداری، ۳۰ شرکت غیر فعال بود و تعدادی از ۷۵ شرکت نیز باید ادغام، منحل و یا به بخش خصوصی واگذار می شد که بعد از اجرای این مراحل تعداد سازمانها و شرکتهای فعال زیر مجموعه شهرداری به ۴۰ مجموعه می رسد.

وی افزود: تاکنون از این تعداد ۱۴ شرکت منحل شدند و همه ماموریتهای آنها در سازمان دیگری در حال انجام است تا دوره انحلال و تعیین تکلیف مالی آن انجام شود.

اقدامیان اظهار داشت: همچنین هفت شرکت نیز به طور کامل فروخته و به بخش خصوصی واگذار و حدود ۶۰۰ نفر از نیروی انسانی شاغل در آن نیز از مجموعه شهرداری به بخش خصوصی منتقل شدند.

مدیر کل امور مجامع و شرکتهای شهرداری تهران گفت: با این روند تاکنون سه شرکت به طور کامل منحل و مراحل قانونی انحلال آنها نیز انجام شده است و با توجه به گزارشهای موجود حدود ۶ شرکت دیگر نیز فروخته می شوند و تعداد دیگری از این شرکتها نیز به طور کامل منحل می شوند.

به گفته اقدامیان از ۷۵ شرکت و سازمان در نهایت ۴۰ شرکت و سازمان فعالیت خود را ادامه می دهند.

وی در مورد واگذاری شرکت شهروند نیز گفت: واگذاری این شرکت به دلیل گستردگی مسائل مالی و حقوقی به زمان بیشتری نیاز دارد، چرا که این شرکت خود چند شرکت زیر مجموعه با سهامدار خصوصی و املاک ویژه دارد که باید این مسائل نیز تعیین تکلیف شوند تاکنون وضعیت شرکتهای زیر مجموعه شهروند مشخص شده و تعیین تکلیف املاک آنها نیز به سرعت در حال انجام است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها