بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

سه شنبه، ۲۹ خرداد، ۱۳۹۷ | Tuesday, 19 June , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

صادرات خدمات فنی و مهندسی از مرز ۱٫۶ میلیارد دلار گذشت

کد خبر: 521 Print This Post
۱۵ آذر ۱۳۸۹ | ۰۹:۵۰
صادرات خدمات فنی و مهندسی از مرز ۱٫۶ میلیارد دلار گذشت

www.bananews.irمعاون سازمان توسعه تجارت ایران از رشد ۷۷ درصد صادرات خدمات فنی و مهندسی در ۸ ماهه ابتدای امسال خبرداد و اعلام کرد: صادرات خدمات فنی و مهندسی در این مدت به یک میلیارد و ۶۰۶ میلیون دلار رسید.

کیومرث فتح اله کرمانشاهی گفت: در ۸ ماهه ابتدای سال جاری میزان صادرات خدمات فنی و مهندسی به بالغ بر یک میلیارد و ۶۰۶ میلیون دلار رسیده، این در حالی است که حجم کل قراردادها در سال گذشته۹۰۷ میلیون دلار بوده است.

معاون سازمان توسعه تجارت ایران افزود: صادرات خدمات فنی و مهندسی در ۸ ماهه ابتدای سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۷۷ درصد رشد داشته است.

وی تصریح کرد: سال گذشته ۱۴ شرکت در بازارهای هدف برای صدور خدمات فنی و مهندسی حضور داشته اند که امسال در ۸ ماهه به این تعداد ۲۱ شرکت رسیده است، همچنین ۱۸ پروژه در سال گذشته در بازارهای هدف اجرا شده است که در ۸ ماهه امسال به ۲۴ پروژه رسیده است.

به گفته کرمانشاهی، متوسط ارزش هر پروژه در ۸ ماهه ابتدای سال گذشته ۵۰ میلیون دلار بوده که امسال به ۶۶ میلیون دلار رسیده است، ضمن اینکه ایران در سال گذشته در ۸ کشور و امسال در ۱۵ کشور پروژه اجرا کرده است.

وی اظهار داشت: بیشترین تمرکز ایران با توجه به مزیتهای خود در صدور خدمات فنی و مهندسی در بخشهای نیرو و ساختمان بوده است.

این مقام مسئول در سازمان توسعه تجارت ایران گفت: ایرانی ها برای صدور خدمات فنی و مهندسی در کشورهای آفریقایی، امریکای جنوبی، آسیای جنوب شرقی، حاشیه خلیج فارس و CIS حضور دارند.

 

منبع: خبرگزاری مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها