بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

پنج شنبه، ۳۱ خرداد، ۱۳۹۷ | Thursday, 21 June , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

در ۴۵ روز گذشته؛ تنها۴ تولیدکننده در بورس کالا سیمان عرضه کرده‌اند

کد خبر: 4899 Print This Post
۱۸ بهمن ۱۳۸۹ | ۰۸:۰۹
در ۴۵ روز گذشته؛  تنها۴ تولیدکننده در بورس کالا سیمان عرضه کرده‌اند

طی ۴۵ روز گذشته تنها ۴ عرضه کننده سیمان این کالا را در بورس کالا معامله کرده‌اند.www.Bananews.ir

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir)به نقل از ایسنا، در فاصله زمانی اول دی ماه تا ۱۵ بهمن ماه چهار شرکت سیمانی اردستان، ‌بهبهان، صوفیان و کردستان تنها شرکت‌های عرضه کننده این کالا در بورس کالا بوده‌اند.

این معاملات با حجمی معادل ۷۳ هزار و۸۱۰ تن و به ارزش بیش از ۴۳ هزار میلیارد ریال در بازه زمانی ۴۵ روز گذشته انجام شده است.

در این بین شرکت سیمان بهبهان از ۵ هزار تن عرضه ۲ هزار تن و شرکت سیمانی کردستان از ۶۳ هزار و ۳۱۰ تن عرضه موفق به معامله ۵۸ هزار و۸۱۰ تن شده‌اند. اما شرکت‌های سیمان بهبهان و صوفیان به ترتیب تمام عرضه۱۰ و ۳ هزار تنی خود را معامله کرده‌اند.

آنچنان که گفته شد بیشترین میزان عرضه و معامله با ارزشی معادل ۳۳ هزار و۸۹۰ میلیارد و۵۰ میلیون ریال از سوی شرکت کردستان صورت گرفته است.

در این مدت ۴ شرکت یاد شده سیمان های تیپ ۲ و ۵ و نیز سیمان پوزولانی و سیمان پوزولانی ویژه را عرضه کرده‌اند که بر مبنای آمار بیشترین تقاضا برای سیمان پوزولانی ویژه بوده است.

همچنین از بین عرضه کنندگان تنها سیمان بهبهان محصول خود یعنی سیمان تیپ ۵ را به صورت نقدی معامله کرده است و دیگر معامله ها همگی سلف ثبت شده است.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها