بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

پنج شنبه، ۶ اردیبهشت، ۱۳۹۷ | Thursday, 26 April , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

واحدهای صنعتی تولید آجر تا یک میلیارد ریال تسهیلات دریافت می کنند

کد خبر: 2964 Print This Post
۲۰ دی ۱۳۸۹ | ۱۲:۵۰
واحدهای صنعتی تولید آجر تا یک میلیارد ریال تسهیلات دریافت می کنند

www.BanaNews.irنمایندگان ویژه رئیس جمهور در کارگروه تحولات اقتصادی در مصوبه ای علام کردند: واحدهای صنعتی و صنفی تولید آجر که از سوخت مازوت و گازوئیل استفاده می کنند تا سقف یک میلیارد ریال از تسهیلات هدفمندی یارانه ها برخوردار می شوند.

به گزارش بنانیوز به نقل از شبکه اخبار اقتصاد و دارایی (شادا) ،نمایندگان ویژه رئیس جمهور در کارگروه تحولات اقتصادی طی مصوبه ای، وزارتخانه‌های صنایع و معادن و بازرگانی را برای اعطای وام به واحدهای فعال صنعتی استفاده کننده از سوخت مازوت و گازوئیل، متناسب با تغییرات ساختاری آنها مبلغ ۵۰۰ میلیون تا یک میلیارد ریال مجاز اعلام کردند.

این گزارش حاکی است، براساس تصمیم نمایندگان ویژه رئیس جمهور، همچنین، افزایش قیمت آجر تولیدی واحدهای صنعتی صرفاً متناسب با تغییرات نرخ گاز مجاز است و جدول اصلاح قیمت‌ها توسط سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان تهیه و ابلاغ خواهد شد.

این مصوبه شرکت ملی گاز را نیز موظف کرده نسبت به تأمین گاز واحدهای تولید آجر فاقد شبکه گاز اقدام کنند.

جدول زمان بندی این موضوع به طور مشترک توسط وزارتخانه‌های نفت، صنایع و معادن و بازرگانی تهیه و به ستاد اجرایی هدفمندی یارانه ها ارایه خواهد شد.

بنابراین مصوبه، استانداران سراسر کشور موظفند نسبت به تجمیع واحدهای تولیدی در مکان‌های مناسب در خارج از نواحی شهری با اولویت ایجاد ناحیه تولید مصالح نوین ساختمانی و تغییر کاربری زمین واحدهای منتقل شده مذکور، در چارچوب طرح جامع شهری اقدام کنند.

مصوبه نمایندگان ویژه رئیس جمهور حاکی است، وزارت صنایع و معادن مجاز است در قالب بسته حمایتی صنعت، نسبت به پرداخت یارانه موقت به واحدهای مدرن تولیدی آجر مصرف کننده گاز مایع، تا زمان بهره مندی از گاز شهری اقدام کند.

در ادامه این گزارش آمده است، به منظور تنظیم عرضه فولاد در بورس کالا، کلیه تولید کنندگان فولاد در کشور موظفند نسبت به عرضه محصول از طریق بورس کالا اقدام کنند.

همچنین مصوبه مذکور، سازمان بورس کالا را موظف کرده است، ۲۴ ساعت قبل از عرضه کالا در بورس، نسبت به اخذ کلیه مبالغ معامله فولاد در بورس کالا، اقدام کند.

وزارت صنایع و معادن نیز مجاز شده به منظور تنظیم بازار میلگرد کشور در سال‌جاری، نسبت به کاهش سود بازرگانی میلگرد متناسب با شرایط بازار اقدام کند.

همچنین وزارت صنایع و معادن مجاز است به منظور تنظیم بازار فولاد خام و تامین کسری نیاز کشور، تمهیدات لازم جهت واردات این محصول را اتخاذ کند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها