بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

چهارشنبه، ۲ خرداد، ۱۳۹۷ | Wednesday, 23 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

وام ویژه برای برخی انبوه‌سازان

کد خبر: 22835 Print This Post
۱۷ دی ۱۳۹۰ | ۰۶:۵۲
وام ویژه برای برخی انبوه‌سازان

http://www.bananews.ir/معاون امور مسکن وزارت راه‌وشهرسازی به ‌فارس گفت: وام ۲۵ میلیون تومانی مسکن‌مهر برای برخی از ساخت‌وسازها که هزینه ساخت آنها در پرند زیاد شده، افزایش پیدا می‌کند.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) ابوالفضل صومعه‌لو در حالی این خبر را اعلام کرده که طبق بسته سیاستی‌- ‌‌نظارتی بانک‌مرکزی، سقف تسهیلات ساخت مسکن ۲۵ میلیون تومان تعیین شده و هر گونه افزایش آن باید مجوز شورای پول‌واعتبار را داشته باشد.

شنیده‌ها حاکی است: میزان وام مسکن‌مهر برای پروژه شرکت ترکیه‌ای در پرند قرار است، افزایش یابد. در حالی که سقف قیمت ساخت مسکن مهر طبق دستور وزیر راه و شهرسازی متر مربعی ۳۰۰ هزار تومان تعیین شده است اما در برخی پروژه‌ها این رقم تا ۳۴۰ هزار تومان نیز منعقد شده است که این نوع قراردادها هم‌اکنون و در آستانه تحویل واحدها، قیمت تمام شده برای متقاضیان را افزایش داده است.حال چنانچه قرار باشد برای این قبیل پروژه‌ها وام ساخت افزایش پیدا کند، این احتمال وجود دارد در سایر ساخت‌وسازها بهانه‌های مختلف نیز برای انتفاع از وام جدید شروع شود.هر چند افزایش وام مسکن مهر بعید است قابل اجرا باشد.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها