بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

دوشنبه، ۳۱ اردیبهشت، ۱۳۹۷ | Monday, 21 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

استقبال سرمایه گذاران از مشارکت در پروژه های شهر جدید اندیشه

کد خبر: 22361 Print This Post
۰۷ دی ۱۳۹۰ | ۱۰:۴۶
استقبال سرمایه گذاران از مشارکت در پروژه های شهر جدید اندیشه

http://www.bananews.irمدیر عامل شهرجدید اندیشه گفت: سرمایه گذاران داخلی از مشارکت در پروژه های مهم این شهر استقبال کرده اند و زیر ساخت های اندیشه بر مبنای اصول شهرسازی به مورد اجرا درآمده است .

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir)’ نادر آزاده ‘ روز سه شنبه در گفت وگو با  ایرنا اظهار داشت : یکی از مهمترین پروژه های در دست ساخت اندیشه مربوط به بازار بزرگ ایرانی و اسلامی در وسعت ۵/۵ هکتار و زیر بنای ۱۱۸هزار متر مربع است .

وی افزود : بازار بزرگ ایرانی -اسلامی با الهام از میدان نقش جهان اصفهان و میدان امام خمینی (ره ) تهران به مورد اجرا گذاشته شده و اکنون پیشرفت ۲۰ درصدی دارد .

‘ آزاده ‘ از انعقاد قرار داد ساخت برج دوقلو در شهرجدید اندیشه خبرداد که عملیات اجرایی آن در سال ۱۳۹۱ آغاز می شود و با بهره گیری از معماری ایرانی – اسلامی ساخته خواهد شد .

وی اضافه کرد:استقرار بانک ها و بورس دراین ساختمان ،گامی است درجهت تحقق بخشیدن شهر الکترونیک و تمرکز اداره های اندیشه در این مجموعه خواهد بود .

به گفته آزاده ، قرار است برج دوقلو که ۲۳ طبقه طراحی شده در زمینی به وسعت یک هزار متر مربع و زیر بنای ۵۷ هزار متر مربع از سال ۱۳۹۱ ظرف دو سال تکمیل شود .

مدیرعامل شهرجدید اندیشه ، وسعت این شهر را یک هزار و ۴۹۵ هکتار ذکر کرد و گفت : اندیشه در ارتفاع یک هزار و ۲۰۰ متری از سطح دریا واقع شده است .

وی گفت : رویکرد شهرجدید اندیشه بهره گیری از سرمایه گذاران داخلی و بومی است و قرار است پروژه نگارستان که در اراضی به وسعت پنج هزار متر مربع و زیر بنای ۲۵ هزار متر مربع برای واحد های تجاری براساس برنامه زمانی ، هفتم دیماه جاری افتتاح شود .

‘ آزاده ‘ تصریح کرد : استقرار شهرداری در اندیشه موجب شد تا خدمات مورد نیاز مردم از سوی نهاد ذیربط ارائه شود و اکنون می توان گفت : این شهر جدید که زیر نظر وزارت راه وشهرسازی و از مجموعه های شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید است ، تاکنون به عنوان یکی از شهرهایی معرفی شده که هیچگونه چالش جدی از نظر تامین خدمات زیر بنایی ندارد .

شهرجدید اندیشه در ۳۰ کیلومتری جنوب غرب تهران ، سه کیلومتری شمال غربی شهریار و هفت کیلومتری جنوب شرقی کرج واقع است .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها