بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

جمعه، ۴ خرداد، ۱۳۹۷ | Friday, 25 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

عزل مدیران تعاونی‌های مسکن مهر با عملکرد ضعیف

کد خبر: 22025 Print This Post
۰۱ دی ۱۳۹۰ | ۰۹:۴۵
عزل مدیران تعاونی‌های مسکن مهر با عملکرد ضعیف

http://www.bananews.ir/براساس تصمیم مسئولان اداره کل تعاون و مسکن و شهرسازی خوزستان، اگر مدیران عامل تعاونی‌های مسکن مهر عملکرد ضعیفی داشته باشند، عزل می‌شوند.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) سیدخلف موسوی، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان در نشست “بررسی موانع و مشکلات ساخت و ساز مسکن مهر” با اشاره به توسعه شهرها و فرهنگ شهرنشینی و بالارفتن هزینه‌های ساخت مسکن در شهرها، اظهار کرد: بسیاری از شهروندان به راحتی نمی‌توانند صاحب مسکن شوند و نیاز به کمک دولت دارند که خوشبختانه دولت وارد میدان مسکن شد و یک حرکت جهادی را در مسکن شهری و روستایی آغاز کرد.

وی افزود: دستگاه‌های ذی‌ربط از جمله تعاون و مسکن و شهرسازی، امور عمرانی استانداری و فرمانداری‌ها و اتحادیه‌ها و تعاونی‌های مسکن مهر با تلاش مضاعف توانستند مراحل پیشرفت کار را در بخش مسکن مهر پیگیری کنند.

موسوی با اشاره به این‌که به گام‌های پایانی مسکن مهر رسیده‌ایم، تصریح کرد: لازم است موانع و مشکلات آن دسته از تعاونی‌های مسکن مهر که در رکود هستند یا روند ساخت و ساز آ‌ن‌ها مطلوب نیست، بررسی و گره‌های کار آن‌ها گشوده شود؛ در غیر این صورت ممکن است آسیب جدی به سرمایه‌های بیت‌المال و متقاضیان مسکن وارد شود. همچنین ضروری است تعاونی‌های مسکن فعال نیز مورد حمایت و تشویق قرار گیرند.

در ادامه این نشست نصرالله دهقانی، مدیرکل مسکن و شهرسازی خوزستان، بر ضرورت ایجاد انگیزه و نشاط در مردم برای تداوم کار مسکن مهر تاکید کرد و افزود: از تعداد ۵۰ هزار واحد مسکونی مربوط به تعاونی مسکن مهر که در استان وجود دارد، ۳۰ درصد غیرفعال‌ هستند.

وی خواستار تلاش بیشتر برای حل مشکلات تعاونی‌ها و سرعت بخشیدن به روند ساخت و ساز در تعاونی‌های مسکن مهر شد.

در این نشست مقرر شد به منظور از سرگیری فعالیت ساخت و ساز مسکن مهر مهلتی به مدیران عامل و هیات مدیره اتحادیه‌ها و تعاونی‌های کم کار و راکد داده شود تا در صورت عدم پیگیری نسبت به عزل مدیران و جایگزینی اعضایی که سهم آورده ناچیزی دارند، اقدام شود.

همچنین مقرر شد کارگروهی متشکل از معاونان و کارشناسان سازمان مسکن، تعاون و نمایندگان بانک‌های عامل در استان با هماهنگی و همکاری فرمانداران و مسوولان ذی‌ربط در شهرستان‌ها برای بررسی موانع و مشکلات و ارایه راهکارهای لازم به منظور تسریع در ساخت و ساز و افتتاح و بهره‌برداری از واحدهای مسکن مهر، در شهرستان‌ها تشکیل شود.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها