بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

دوشنبه، ۲۸ اسفند، ۱۳۹۶ | Monday, 19 March , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

نخستین تونل دوطبقه کشور به بهره برداری می رسد

کد خبر: 2029 Print This Post
۰۹ دی ۱۳۸۹ | ۰۷:۳۴
نخستین تونل دوطبقه کشور به بهره برداری می رسد

www.BanaNews.irمدیر کل ساخت و توسعه منطقه هشت شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل گفت: عملیات اجرایی ساخت تونل دو طبقه تنگه زاغ درمسیر بندرعباس- سیرجان در مراحل پایانی است و به زودی به بهره برداری می رسد .

به گزارش بنانیوز به نقل از روابط عمومی شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل، ‘علی اکبر محمدی’ با اشاره به اهمیت محور بندرعباس- سیرجان در ترانزیت کالای کشور گفت: روزانه ۴۰ تا ۴۵ هزار خودروی سبک و سنگین از این جاده تردد می کند و ۶۰ درصد ترانزیت کالا نیز از این محور صورت می گیرد.

وی افزود: تونل تنگه زاغ به طول یکهزار و۲۳۸ متر که در کیلومتر ۱۰۲ محور بندرعباس – سیرجان قرار دارد به عنوان نخستین تونل دوطبقه کشور،مهمترین بخش محور ترانزیتی بندرعباس- سیرجان است که با بهره برداری از آن بخش زیادی از مشکلات ترافیکی موجود مرتفع می شود.

محمدی ادامه داد: تونل قبلی موجود در تنگه زاغ به علت واقع شدن در گردنه دارای شیب هشت درصد بود که با احداث تونل جدید این شیب به سه درصد کاهش پیدا کرده و جاده به صورت کفی درآمده که این امر درکاهش تصادفات و افزایش ایمنی این تونل عامل بسیار موثری است.

وی با بیان اینکه محور بندرعباس- سیرجان در گذشته به‌علت عرض کم و دوطرفه بودن به‌ جاده مرگ مشهور بود اضافه کرد:در زمان حاضر با احداث بزرگراه در این مسیر شاخص‌های ایمنی به نحو قابل ملاحظه‌ای افزایش پیدا کرده است.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها