بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

شنبه، ۵ خرداد، ۱۳۹۷ | Saturday, 26 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

سود پیمانکاران تا پنج درصد ،بهره بانکی ۳۰ درصد

کد خبر: 20286 Print This Post
۲۳ آبان ۱۳۹۰ | ۰۹:۴۰
سود پیمانکاران تا پنج درصد ،بهره بانکی ۳۰ درصد

www.BanaNews.irرئیس هیات مدیره انجمن شرکتهای ساختمانی گفت: حداکثر سود در پیمانکاری هشت تا ۱۰ درصد است که ۵۰ درصد آن به عنوان مالیات کسر می شود ،درحالی که بهره بانکی از ۲۴ تا ۳۰ درصد است .

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir)’ منوچهر ملکیانی فرد ‘ روز یکشنبه در دومین کنفرانس بین المللی صنعت احداث در هتل المپیک اظهار داشت : یکی از معضلات اجرای پروژه های عمرانی ، طول مدت زمانی آنها است که مربوط به اعتبارات طرحها و دقیق نبودن برآورد اولیه است ، گاهی تا ۹۰ درصد تطویل، پیامد افزایش قیمت را به دنبال دارد .

وی افزود : عدم پرداخت مطالبات پبمانکاران از دیگر مشکلات این بخش محسوب می شود و ضعف مالی آنان وضعیت نامساعدی را در روند فعالیتها به دنبال دارد .

ملکیانی فرد معتقد است : وجود شرایط قراردادی ناعادلانه در اجرای پروژه های عمرانی ، موجب شده که کارفرماها به صورت یکطرفه امکان عدم پرداخت وجه قراردادها را داشته باشند .

وی رشد فزاینده شرکتهای دولتی و شبه دولتی در عرصه پیمانکاری را به عنوان مشخصه ای که برخلاف اصل ۴۴ و سیاست خصوصی سازی تحقق یافته ، برشمرد .

رئیس هیات مدیره انجمن شرکتهای ساختمانی با بیان اینکه شرکتهای ایرانی برای حضور در بازارهای برون مرزی به دلیل مسایل سیاسی با تنگناهایی مواجه هستند ، گفت : حضور موفق در این عرصه به پشتیبانی های دولت نیاز دارد .

وی پیشنهاد کرد : بسیج تمامی شاغلین در حوزه فنی و مهندسی کشور اعم از بخش دولتی و خصوصی می تواند تنگناها و تهدیدها را تبدیل به فرصت نماید .

ملکیانی فرد از شکل گیری شورای راهبری برای افزایش توان داخلی و استفاده حداکثری از توانمندی شرکتها در وزارت نفت خبر داد و گفت : چنانچه از ابتدا این امکان فراهم می شد امروز وضعیت صنعت کشور بسیار بهتر بود .

وی خواستار شکل گیری شورای مذکور در دیگر وزارتخانه ها شد و گفت : این شورا می تواند به عنوان اتاق فکر امور اجرایی امور را پیش ببرد .

دومین کنفرانس بین المللی صنعت احداث که از سوی انجمن شرکتهای ساختمانی ، انجمن صنفی شرکتهای پیمانکار تاسیسات و تجهیزات صنعتی ایران ، جامعه مهندسان مشاور ایران ،انجمن صادرکنندگان خدمات فنی ومهندسی ایران وانجمن شرکتهای مهندسی و پیمانکاری نفت ،گاز و پتروشیمی برپا شده ، قرار است بعدازظهر امروز، دوشنبه با صدور قطعنامه ای به کار خود پایان دهد .

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها