بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

سه شنبه، ۲۹ خرداد، ۱۳۹۷ | Tuesday, 19 June , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

قالیباف: داد و ستد سکه خلاف نیست

کد خبر: 18447 Print This Post
۱۰ مهر ۱۳۹۰ | ۰۷:۳۰
قالیباف: داد و ستد سکه خلاف نیست

http://www.bananews.ir/به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) محمدباقر قالیباف شهردار تهران درباره اعلام ماجرای خرید سکه توسط شرکت جهان (زیر مجموعه بانک شهر) و در پاسخ به اینکه آیا ارائه سکه طلا و خریداری آن جرم محسوب می‌شود، گفت: شهرداری تهران در بانک شهر فقط ۱۰ درصد سهام دارد؛ ضمن اینکه اقدامات انجام شده در شرکت جهان بر اساس فعالیت‌های مندرج در اساسنامه این شرکت بوده است و معتقدم که هیچ تخلفی روی نداده است.

او افزود : گفته می‌شود ۲/۵ تا ۳ میلیارد تومان سکه و طلا خریداری شده و این امر خلاف است؛ اما کاملا تعجب‌برانگیز است‌؛ چرا که خرید و فروش طلا در کشور رایج و امری عادی است‌، چنانچه سکه به عنوان مهریه بانوان نیز مطرح می شود. شهردار تهران در جمع خبرنگاران خاطرنشان کرد: اینکه گفته می‌شود شهرداری در پرداخت مطالبات پیمانکاران اقدام به دادن سکه طلا کرده است این کار نیز خلاف نیست؛ چرا که طبق مصوبه شورای اسلامی شهر تهران شهرداری باید بخشی از مطالبات پیمانکاران را از طریق تهاتر پرداخت کند و تهاتر نیز این معنی را می‌دهد که هر چیزی به جز پول نقد پرداخت شود. سایت اطلاع رسانی شهرداری تهران همچنین از قول قالیباف نوشت: همان‌طور که بانک شهر و شرکت جهان اعلام کرده‌اند، آماده هستیم سیستم بازرسی کل کشور به مباحث مطرح شده اخیر ورود پیدا کرده و گزارش شفاف ارائه کنند.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها