بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

چهارشنبه، ۱ فروردین، ۱۳۹۷ | Wednesday, 21 March , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

چهار پیشنهاد برای سهم انبوه‌سازان در بیمه کارگران

کد خبر: 17981 Print This Post
۳۱ شهریور ۱۳۹۰ | ۰۶:۴۶
چهار پیشنهاد برای سهم انبوه‌سازان در بیمه کارگران

http://www.bananews.irعضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از طرح چهار پیشنهاد برای تعدیل سهم ریالی انبوه‌سازان در پرداخت بیمه کارگران ساختمانی خبر داد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir)، به دنبال درخواست رییس شورای عالی استان‌ها از مجلس برای تعدیل نرخ حق بیمه کارگران ساختمانی و کاهش نرخ مصوب از ۴ درصد حداقل دستمزد به ازای هر مترمربع به یک درصد، کمیسیون عمران مجلس مامور پیگیری و رفع مشکلات موجود در این خصوص شد. محسن نریمان در این باره به «دنیای اقتصاد» گفت: به‌رغم برخورداری دولت از حق جرح و تعدیل در آئین‌نامه بیمه کارگران ساختمانی، در جلسه روز سه شنبه کمیسیون عمران که با حضور نمایندگان، مسوولان وزارت راه و شهرسازی، انبوه‌سازان و نماینده سازمان تامین اجتماعی برگزار شد، گزارش نهایی در قالب چهار سناریوی پیشنهادی تهیه و بررسی پیشنهاد نهایی به جلسات آتی کمیسیون عمران مجلس موکول شد. نریمان خاطرنشان کرد: جرح و تعدیل در آئین‌نامه اجرایی از سوی دولت، تقلیل حق بیمه از چهار درصد به یک درصد، تقسیط دریافت حق بیمه و دریافت براساس تعداد کارگرانی که دارای کارت مهارت فنی هستند، پیشنهادهایی بود که در این جلسه مطرح شد. این درحالی است که رییس شورای عالی استان ها در نامه اخیر خود به مجلس،از افزایش ضریب دریافت حق بیمه به عنوان عامل مهم کاهش روند صدور پروانه و ایجاد اختلال در بازار ساخت و ساز یاد کرده و از مجلس درخواست کرده بود تا با کاهش این نرخ از دوازده هزار به سه هزار تومان، مبنای یک درصد دستمزد ماهانه را برای محاسبه حق بیمه قرار دهند.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها