بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

چهارشنبه، ۳۰ خرداد، ۱۳۹۷ | Wednesday, 20 June , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

بازرسی اجباری از واحدهای تولیدکننده بتن یک نیاز است

کد خبر: 1404 Print This Post
۳۰ آذر ۱۳۸۹ | ۰۷:۱۷
بازرسی اجباری از واحدهای تولیدکننده بتن یک نیاز است

www.BanaNews.irتهران – رئیس مرکز تحقیقات بتن گفت: امروز بازرسی اجباری از واحدهای تولیدکننده بتن به عنوان یک ضرورت و نیاز مطرح است که به سازمان استاندارد و تحقیقات صنعتی پیشنهاد می‌شود.

به گزارش بنانیوز به نقل از ایرنا، ‘مصطفی احمدوند’ روز دوشنبه در نشستی خبری اظهار داشت: بتن به عنوان یک مصالح ساختمانی مهم در بخش ساخت وساز کشور باید از بالاترین استاندارد ملی و جهانی برخوردار باشد، در حالی که براساس گزارش‌های رسمی در این بخش ۷۰ تا ۸۰ درصد استاندارد کشور رعایت می‌شود.

وی که به مناسبت برپایی دوازدهمین همایش سالانه بتن و زلزله به جمع خبرنگاران آمده بود، افزود: درس‌های زلزله بم سبب شد تا ۱۳ مقاله علمی از ایران در سطح جهانی منعکس شود که ۹ مقاله آن از جمله در ژاپن، سنگاپور، اسکاتلند و موسسه بین‌المللی بتن مورد پذیرش و قرائت قرار گرفت.

احمدوند افزود: همایش مذکور به مناسبت روز ایمنی و زلزله در روزهای پنجم و ششم دی ماه امسال در تهران برگزار و از مجموع بیش از ۱۵۰ مقاله دریافتی ۲۵ مقاله ارایه خواهد شد.

وی از همکاری با سازمان استاندارد وتحقیقات صنعتی ایران به عنوان یکی از برنامه‌های این مرکز نام برد و گفت: تاکنون ۱۱ استاندارد ملی در زمینه بتن تدوین شده است.

این مقام مسئول اضافه کرد: ایران که به تازگی از سوی موسسه بین‌المللی بتن به عنوان ریاست کمیته آسیا و خاورمیانه برگزیده شده است نتایج تحقیقات جدید خود را به عنوان نسخه‌ای مهم برای اجرا در اختیار این کشورها قرار داد.

وی تصریح کرد جمهوری اسلامی ایران از نظر دانش و علم روز در بخش بتن با کشورهای پیشرفته جهان هیچگونه فاصله‌ای ندارد و در بعد اجرا باید تلاش‌های بیشتری صورت گیرد.

پیش از این رئیس مرکز تحقیقات ساختمان ومسکن اعلام کرد: بررسی‌های صورت گرفته از سوی سازمان استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران حاکی از استاندارد حدود ۷۰ درصدی مصالح ساختمانی دارد که در این بخش بلوک‌های پلی استایرن و بلوک‌های سیمانی با سهم کمتر از ۱۰ درصد پایین ترین میزان استاندارد و واحدهای تولیدکننده آهن آلات و سیمان با سهم ۱۰۰ درصدی بیشترین میزان استاندارد را در کشور دارند.

احمدوند گفت: قرار است امسال براساس سند چشم انداز ۲۰ ساله بتن و صنعت مربوط به آن ،سند نظام جامع بازرسی و کنترل کیفیت تولید مواد، مصالح ساختمانی و بتن و کیفیت اجرای آن به دستگاه های ذیربط از جمله وزارتخانه‌های مسکن وشهرسازی، نیرو و بنیاد مسکن ارائه شود.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها