بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

پنج شنبه، ۳ خرداد، ۱۳۹۷ | Thursday, 24 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

انجمن معماران نوین ایران با ریاست دکتر فلامکی شکل گرفت

کد خبر: 41389 Print This Post
۰۹ اسفند ۱۳۹۱ | ۰۷:۲۱
انجمن معماران نوین ایران با ریاست دکتر فلامکی شکل گرفت

http://www.bananews.irانجمن معماران نوین ایران برای حمایت و کمک به جامعه معماری ایران و با رویکردی نو در توجه به این رشته فعالیت خود را آغاز کرد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) انجمن معماران نوین ایران که با تلاش دکتر منصور فلامکی از چهره‌های ماندگار ایران و چند تن از پیشگامان معماری ایران شکل گرفته است، تلاش دارد تا با ارائه مباحث علمی در معماری و کتب و نشریات این رشته در بالا برای سطح معماری ایران فعالیت کند.

منصور فلامکی از چهره‌های ماندگار ایران در گفت وگو با ایسنا اظهار داشت: متاسفانه حدود ۴۵۰ دانشکده معماری ایران در سال‌های اخیر از آموزش‌های روزمره و پژوهش‌های نه چندان قابل استفاده بهره برده‌اند که به ترفیع معماری در ایران کمک چندانی نکرده‌اند. به همین خاطر تلاش کردیم تا انجمن معماران نوین ایران را با رویکردی جدید و نو پایه‌گذاری کنیم.

وی افزود: از حدود ۴۲ سال پیش تلاش کردم تا به کمک همکاران خودم بیایم و با جدیت و جامعیت بیشتری فعالیت در این رشته را دنبال کنیم و کارهای بیشتر و نافع‌تری را انجام دهیم.

این چهره ماندگار ایران با بیان اینکه، البته در حال حاضر بودجه خیلی زیادی نداریم، خاطر نشان کرد: البته مقدمات لازم انجام شده و وزارت علوم نیز حمایت کرده و در این حرکت با ما همراه شد.

فلامکی همچنین از تدوین یک طرح جامع برای اعتبار بخشی علمی به این انجمن خبر داد و گفت: با رویکرد خود تلاش داریم تا فارغ التحصیلان در رشته‌های معماری و شهرسازی از کشور خارج نشوند.

وی فعالیت انجمن معماران نوین ایران را در دو شاخه عنوان کرد: در بخش آموزش تلاش داریم از بالاترین چهره‌های کشور برای تدریس و ارائه مطالب آموزشی برای فارغ التحصیلان استفاده کنیم. در بخش مکتوب نیز با ارائه مطالب در قالب کتب و نشریات فعالیت خود را ادامه می‌دهیم.

فلامکی ابراز امیدواری کرد، مرکز پژوهشی تا سال آینده و با کمک وزارت علوم دایر شود.

به گزارش ایسنا‌، انجمن معماران نوین ایران با تلاش تعدادی از بزرگان معماری ایران و وزارت علوم و تحقیقات آغاز به کار کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها