بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

چهارشنبه، ۳۰ خرداد، ۱۳۹۷ | Wednesday, 20 June , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

صادرات سیمان و کلینکر ۶۷ درصد افزایش یافت

کد خبر: 2427 Print This Post
۱۴ دی ۱۳۸۹ | ۱۰:۱۸
صادرات سیمان و کلینکر ۶۷ درصد افزایش یافت

www.BanaNews.irدبیر انجمن کارفرمایان صنعت سیمان گفت: طی هشت ماهه نخست سال جاری شش میلیون و ۴۱۲ هزار تن سیمان و کلینکر از کشور صادر شد که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته ۶۷ درصد رشد نشان می دهد.

به گزارش بنانیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی مرکز تحقیقات بتن ، ‘محمدحسن پورخلیل’ افزود: از مجموع صادرات مذکور سهم سیمان چهار میلیون و ۸۳۵ هزار تن بود و میزان کلینکر صادراتی یک میلیون و ۶۵۸ هزار تن گزارش شده است.

وی اضافه کرد: انتظار می رود تا پایان سال جاری مجموع صادرات سیمان و کلینکر به حدود هشت میلیون تن برسد.

پورخلیل ظرفیت کنونی تولید سیمان کشور را ۷۳ میلیون تن ذکر کرد و گفت: پروژه هایی که بتازگی راه اندازی شده چنانچه وضعیت تثبیت تولید داشته باشند، ظرفیت تولید سیمان کشور تا پایان امسال به ۸۲ میلیون تن خواهد رسید.

توسعه یک میلیون تنی ایلام و پروژه جدید نهاوند به ظرفیت یک میلیون تن و راه اندازی پروژه هایی که مراحل تست سرد را طی می کنند، نظیر سیمان نائین، توسعه سیمان ارومیه، سیمان لامرد، سیمان سامان غرب، بهینه سازی واحد چهار صوفیان و سیمان گلستان مجموعه پروژه هایی هستند که انتظار می رود موجب رشد ظرفیت تولید سیمان شوند.

به گفته این مقام مسئول: پیش بینی می شود ظرفیت راه اندازی واحدهای تولید سیمان در سال ۱۳۹۰ به میزان ۹ میلیون تن افزوده شود و برای ۱۳۹۱ نیز شش میلیون تن اضافه خواهد شد.

پورخلیل گفت: چنانچه برنامه های پیش بینی شده تحقق یابد در سال ۱۳۹۰ ظرفیت تولید سیمان در کشور به ۹۱ میلیون تن می رسد و برای سال ۱۳۹۱ نیز انتظار می رود به رقم ۹۷ میلیون تن دست یابیم.

وی میزان سیمان تولید و توزیع شده در مدت هشت ماه نخست امسال را ۴۲ میلیون و ۴۵۲هزار تن ذکر کرد و گفت: این میزان تولید نسبت به مدت مشابه در سال گذشته ۱۹ درصد رشد نشان می دهد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها