بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

شنبه، ۲۶ اسفند، ۱۳۹۶ | Saturday, 17 March , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

شکل گیری کنسرسیوم نیاز جدی صادرات خدمات فنی ومهندسی است

کد خبر: 11320 Print This Post
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۰ | ۱۰:۴۷
شکل گیری کنسرسیوم نیاز جدی صادرات خدمات فنی ومهندسی است

www.BanaNews.irدبیر انجمن صنفی کارفرمایی پیمانکاران و شرکتهای ساختمانی و تاسیساتی و تجهیزاتی استان تهران معتقد است : رشد صادرات خدمات فنی و مهندسی و تحقق اهداف آن در گرو شکل گیری کنسرسیوم های تخصصی در این بخش است .

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) ‘ حمید رضا سیفی ‘ روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت : اکنون صادرات خدمات فنی ومهندسی کشور سالانه به حدود سه میلیارد دلار رسیده ، درحالی که در اوایل دهه ۷۰ شمسی شروع حرکت در این بخش کمتر از ۵۰۰ میلیون دلار بود .

وی افزود : شرکتهای ایرانی در منطقه قابلیتهای خود را با اجرای پروژه های مختلف در زمینه راه سازی ، ایجاد پست ها و نیروگاه های برق ، مجتمع های مسکونی و تاسیسات مختلف بروز داده اند ، اما متشکل شدن آنها برای فعالیت در این بخش یک ضرورت است .

به گفته سیفی ، کارشناسان و دست اندرکاران امر صدور خدمات فنی ومهندسی ظرفیت و توان این بخش را در کشور افزون بر ۱۵ میلیارد دلار برآورد کرده اند ، اما رسیدن به آن پشتیبانی دولت را نیاز دارد .

این منبع آگاه خاطرنشان ساخت : اشتغال همواره به منزله یکی از دغدغه های مسئولان و نمایندگان مجلس مطرح بوده ، درحالی که با حمایت از صادرات خدمات فنی ومهندسی می توان بازار کار خوبی در پروژه های برون مرزی برای نیروی کار جوان کشور فراهم ساخت .

برخی از منابع غیر رسمی پیش بینی کرده اند که چنانچه سالانه ۱۵ میلیارد دلار ارزش صادرات خدمات فنی ومهندسی در کشور تحقق یابد ، امکان ایجاد ۱۰۰ هزار شغل فراهم خواهد شد .

به گفته سیفی اطلاعات موجود نشان می دهد که پروژه های راه سازی بیشترین سهم را در فعالیت برون مرزی شرکت های ایرانی دارد و علاوه برآن ، نیرو ، ساختمان و نفت وگاز از دیگر رشته هایی است که ایرانیان در خارج از کشور فعالانه حضور دارند .

وی رقابت منفی در پروژه های برون مرزی از سوی شرکتهای ایرانی را یک مساله مهم خواند که مانع از رشد فعالیت در این بخش می شود و اظهار امیدواری کرد با حرکتهای فرهنگی اینگونه موانع برطرف شود .

سیفی نیاز مالی و اعتباری شرکتهای ایرانی در پروژه های برون مرزی را یادآور شد و گفت :شرکتهای صادر کننده خدمات فنی ومهندسی باید از منابع بانکی به منظور اجرای پروژه ها برخوردار شوند .

انجمن صنفی کارفرمایی پیمانکاران و شرکتهای ساختمانی و تاسیساتی و تجهیزاتی استان تهران یک هزار و ۶۰۰ شرکت عضو دارد .

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها