بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

شنبه، ۴ فروردین، ۱۳۹۷ | Saturday, 24 March , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

شبکه‌های آبرسانی فرسوده در روستاهای قم باید نوسازی شوند

کد خبر: 9099 Print This Post
۲۵ فروردین ۱۳۹۰ | ۰۶:۵۷
شبکه‌های آبرسانی فرسوده در روستاهای قم باید نوسازی شوند

www.bananews.irسرپرست معاونت عمرانی استانداری قم به فرسودگی شبکه‌های روستایی اشاره کرد و گفت: با رسیدگی به این شبکه‌ها هدر رفت آب در مسیر توزیع به حداقل می‌رسد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) ، جواد دلاوری در مراسم تودیع و معارفه مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان قم که در تالار آب قم برگزار شد، با بیان اینکه استان قم در محور مواصلاتی ۱۷ استان کشور قرار گرفته است، اظهار داشت: این موضوع یکی از ویژگی‌های اصلی استان محسوب می‌شود که در برنامه‌ریزی‌ها باید به آن توجه شود.

وی با اشاره به وجود بارگاه ملکوتی حضرت معصومه (س) و مسجد جمکران در شهر قم گفت: وجود این اماکن مهم در شهر قم نیازهای ویژه‌ای را به وجود آورده که لازم است برنامه‌ریزی مناسب در این عرصه صورت گیرد.

سرپرست معاونت عمرانی استانداری قم خاطرنشان کرد: مبحث توریسم مذهبی در استان قم به صورت پررنگ وجود دارد که خدمت‌رسانی به آنها از نیازهای اساسی محسوب شده و فعالیت‌های صورت گرفته در این حوزه اجر مضاعفی را به همراه دارد.

دلاوری با اشاره به اهمیت قانون هدفمندسازی یارانه‌ها بیان داشت: مدیریت بهینه منابع آبی کشور یکی از اهداف این طرح محسوب می‌شود که لازم است در فعالیت‌ها و وظایف در نظر گرفته شود.

وی با اشاره به طرح‌های آبرسانی روستایی در استان قم خاطرنشان کرد: آبرسانی به مجتمع ۸۰ روستا و سلفچگان در بخشی عملیاتی شده است که با افتتاح آن روستاهای استان نیز از آب سرشاخه‌ها بهره‌مند می‌شوند.

سرپرست معاونت عمرانی استانداری قم به فرسودگی شبکه‌های روستایی اشاره کرد و افزود: با رسیدگی به این شبکه‌ها هدر رفت آب در مسیر توزیع به حداقل خواهد رسید.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها