بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

چهارشنبه، ۳۰ خرداد، ۱۳۹۷ | Wednesday, 20 June , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

آیین روز جهانی آب در کشورهای جهان برگزار می‌شود

کد خبر: 5493 Print This Post
۲۴ بهمن ۱۳۸۹ | ۰۷:۴۹
آیین روز جهانی آب در کشورهای جهان برگزار می‌شود

سازمان یونسکو از برگزاری روز جهانی آب در ۲۲ مارس (دوم فروردین ماه) در کشورهای جهان خبر داد.www.BanaNews.ir

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir)به نقل از ایسنا، هر ساله در ۲۲ مارس آیین بزرگداشت روز جهانی آب در سراسر جهان برگزار می‌شود.

این درحالی است که بر اساس گزارش یونسکو، روز جهانی آب در سال ۲۰۱۱ با شعار “آب برای شهرها: پاسخگویی به چالش‌های آب شهری” نام‌گذاری شده است.

همچنین هدف از برگزاری این روز تمرکز و توجه بین‌المللی در اثر رشد سریع جمعیت، صنعتی شدن شهرها و غیرقابل پیش بینی بودن تغییرات آب و هوایی و آثار آن بر سامانه‌های آب شهری است.

یونسکو همچنین تشویق دولت‌ها، سازمان‌ها و جوامع بشری به مشارکت فعال در مدیریت و مقابله با چالش‌های مدیریت آب‌های شهری را از دیگر اهداف بزرگداشت این روز برشمرده است.

روز جهانی آب برای نخستین بار در مجمع عمومی سازمان ملل در سال ۱۹۹۲ میلادی پیشنهاد شد. این روز در سال ۱۹۹۳ میلادی در کنفرانس بین‌المللی محیط زیست و توسعه (UNCED) در دستور کار قرار گرفت.

روز جهانی آب در سال گذشته (۲۰۱۰) به نام “آب پاک برای جهانی سالم”، سال ۲۰۰۹ به نام “آب‌های خارج از مرزها” و در سال ۲۰۰۸ میلادی به نام “بهداشت و سلامت آب” نامگذاری شده بود.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها