بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

چهارشنبه، ۳۰ خرداد، ۱۳۹۷ | Wednesday, 20 June , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

۱۱ میلیون متر مکعب آب وارد دریاچه سد ایلام شد

کد خبر: 5391 Print This Post
۲۳ بهمن ۱۳۸۹ | ۰۹:۳۸
۱۱ میلیون متر مکعب آب وارد دریاچه سد ایلام شد

www.BanaNews.irمدیرعامل شرکت‌ آب منطقه‌ای استان ایلام گفت: از ابتدای بارندگی‌های سال جاری تاکنون در مجموع ۱۱ میلیون متر مکعب آب وارد دریاچه سد ایلام شده است.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir)به نقل از فارس، محمدباقر حیدری اظهار داشت: این میزان آب وارد شده به سد ایلام از ابتدای سال آبی امسال (اول مهرماه) تاکنون بوده است.

وی ادامه داد: البته میزان بارش‌ها در ابتدای فصل پاییز تا ماه گذشته مطلوب ارزیابی نشده است و بارش‌های مطلوب از ماه گذشته در استان ایلام آغاز شده است.

این مسئول اضافه کرد: از نیمه دوم دی‌ماه امسال میزان بارش‌های زمستانه در استان ایلام مناسب گزارش شده است.

حیدری تصریح کرد: با توجه به اعلام کارشناسان مرتبط با موضوع از ابتدای سال آبی امسال تاکنون ۲۵۹ میلی‌متر باران در ایلام گزارش شده است.

مدیرعامل شرکت‌ آب منطقه‌ای استان ایلام گفت: این میزان بارش در مقایسه با سال گذشته از افت قابل توجهی برخوردار است.

وی ادامه داد: اکنون حجم ذخیره سد ایلام بیش از ۴۳ میلیون متر مکعب گزارش شده است که در مقایسه با سال پیش افزایش نشان می‌دهد.

این مسئول اضافه کرد: سال گذشته در این زمان حجم ذخیره آب سد ایلام ۲۱ میلیون‌متر مکعب بوده که رقم امسال قابل توجه است.

حیدری تصریح کرد: اما با توجه به بروز پدیده خشکسالی طی چند سال اخیر به ویژه دو سال گذشته زمین‌های حاشیه سد ایلام همانند دیگر مناطق استان ایلام به شدت تشنه آب بوده و به محض بارش نزولات آسمانی ابتدا باید اراضی سیراب شده و سپس روان آب به وجود آید.

مدیرعامل شرکت‌ آب منطقه‌ای ایلام گفت: با این وجود اکنون حجم ذخیره آب پشت سد ایلام به نقطه مطلوبی در مقایسه با مدت مشابه سال پیش رسیده است.

وی ادامه داد: این میزان آب ذخیره شده تا پایان سال جاری کفایت تامین آب شرب شهر ایلام را می‌کند و در این راستا مشکلی وجود ندارد.

این مسئول اضافه کرد: افزون‌بر این، همچنان منتظر بارش‌های مناسب و مطلوب زمستانه بوده که قطعا امسال وضعیت مناسبی در مقایسه با سال گذشته از حیث بارش‌ها وجود دارد.

حیدری تصریح کرد: این شرکت برای حل مشکل احتمالی کم آبی در ایلام برنامه‌های متعدد کوتاه و دراز مدتی را طراحی و تدوین کرده است که جای هیچگونه نگرانی برای مردم ایلام ندارد.

مدیرعامل شرکت‌ آب منطقه‌ای ایلام گفت: البته مردم استان ایلام همانند گذشته از مصرف بی‌رویه آب خودداری کرده و فرصت برنامه‌ریزی برای حل مشکل کمبود آب را به مسئولان مرتبط با موضوع از جمله شرکت آب منطقه‌ای ایلام بدهند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها